Księżna Monako pokazała zdjęcia z Afryki. Przeraziły pół świata

166

Księżna Charlene Grimaldi jako żona władcy Monako ma duże wpływy, które wykorzystuje - m.in. do walki z kłusownictwem w Afryce. Jej pomoc nie ogranicza się jednak wyłącznie do przelewania funduszy na konta organizacji charytatywnych. Osobiście angażuje się w działania, które mogą szokować wrażliwych miłośników zwierząt.

Księżna Monako pokazała zdjęcia z Afryki. Przeraziły pół świata
Charlene Grimaldi ma z księciem Albertem dwójkę dzieci. (Getty Images)

Charlene Grimaldi, z domu Wittstock, to południowoafrykańska pływaczka olimpijska, o której zrobiło się głośno w 2000 r. Właśnie wtedy zaczęła spotykać się z Albertem II, członkiem monakijskiej rodziny książęcej i następcą tronu. Oficjalnie po raz pierwszy pokazali się razem w 2006 r., a na ślubnym kobiercu stanęli dopiero w 2011 r.

Niestety Albert nie okazał się księciem z bajki. Charlene Grimaldi nazywana jest "najsmutniejszą księżną świata". Żona Alberta II rzadko okazuje jakiekolwiek emocje. Jest niezwykle stonowana i powściągliwa.

W przeciwieństwie do męża, który ma opinię bawidamka i hulaki (kilkukrotnie przyznał się do ojcostwa nieślubnych dzieci), Charlene nigdy nie była bohaterką skandali. Jako księżna wypełnia swoje obowiązki, które obejmują m.in. wizyty zagraniczne i patronowanie różnym szlachetnym inicjatywom.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Tym sposobem księżna pojawiła się ostatnio w prowincji Limpopo w Południowej Afryce, gdzie wzięła udział we wstrząsające sesji zdjęciowej. Charlene Grimaldi pokazała proceder odcinania nosorożcom ich rogów. Choć wygląda to okrutnie, to niestety jest konieczne. Strażnicy dzikiej przyrody chronią w ten sposób zwierzęta przed kłusownikami, którzy polują na nosorożce właśnie dla tych charakterystycznych trofeów.

Najlepszy polski film? Wybierz swojego faworyta! Oddaj swój głos TUTAJ.

Pandemia koronawirusa wzmogła kłusownictwo w RPA, stąd władze przyśpieszyły działania ochronne względem tamtejszych zwierząt. Księżna Monako nagłośniła całą sytuację i w pełni wspiera stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, które zajmują się ochroną nosorożców.

Zobacz także: Gwiazdy, które podczas pandemii spędzają więcej czasu za granicą niż w Polsce
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić