Szczepienia na COVID-19. Rusza rejestracja dla osób 70+

2

W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia osób 70+. Seniorzy mogą zapisywać się na trzy sposoby - przez internet, za pośrednictwem infolinii i w specjalnych punktach.

Szczepienia na COVID-19. Rusza rejestracja dla osób 70+
Szczepienie na COVID-19 (PAP)

W czwartek szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że do 31 marca Polska ma zagwarantowane szczepionki dla 3,1 mln Polaków. W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia osób 70+.

Dworczyk podał, że dla tej grupy zostało około 1,2 mln terminów. Liczba seniorów między 70. a 80. rokiem życia to z kolei 2,7 mln.

Po wyczerpaniu konkretnych terminów (...) infolinia zarejestruje pacjenta i oddzwoni do niego w momencie pojawienia się wolnych miejsc - przekazano w informacji prasowej.

Szczepienie na COVID-19. Jak się zapisać?

Seniorzy mogą rejestrować się na trzy sposoby: telefonicznie (989), przez internet (pacjent.gov.pl) lub w punkcie szczepień. Co istotne, starsze osoby nie muszą zgłaszać się osobiście. Może ich zapisać ktoś z rodziny - wystarczy numer PESEL i numer telefonu komórkowego.

Każdy zapisany na szczepienie otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Dzień przed planowanym terminem podania szczepionki wysłane zostanie przypomnienie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić