Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Szczepionka na COVID-19. Szef AstraZeneca: mamy zwycięską formułę

113
Podziel się

Szef AstraZeneca zapewnia, że naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego i jego firma stworzyli "zwycięską formułę" szczepionki, której skuteczność będzie równa preparatom Pfizera i Moderny.

Szczepionka na COVID-19. Szef AstraZeneca: mamy zwycięską formułę
Szczepionka na COVID-19. Szef AstraZeneca: mamy zwycięską formułę (Getty Images, Dan Kitwood)
bETkBHfV

Szef AstraZeneca ogłosił spektakularny sukces. Pascal Soriot jest przekonany że preparat stworzony przez jego firmę i naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego po kolejnych badaniach okaże się równie skuteczny co szczepionki Pfizer/BioNTech i Moderny.

Uważamy, że wymyśliliśmy zwycięską formułę, dzięki której każdy będzie odporny po otrzymaniu dwóch dawek – ogłosił Pascal Soriot, cytowany przez "Independent".
bETkBHfX

Szef AstraZeneca dodał, że niedługo firma opublikuje pełne wyniki badań. Na razie nie może zdradzić żadnych szczegółów. Badania wykazały, że szczepionka Pfizer/BioNTech ma skuteczność na poziomie 95 proc., a Moderny na poziomie 94,5 proc..

27 grudnia w Polsce podano pierwsze szczepienia na koronawirusa

Do Polski trafiło już 75 ampułek preparatu Pfizer i BioNTech. Z każdej z nich powstanie dawka preparatu dla kolejnych pięciu osób. Łącznie pierwsze tura szczepień powinna objąć 375 pacjentów.

bETkBHgd

Pierwszą osobą zaszczepioną w Polsce była Alicja Jakubowska. To naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. Tuż po szczepieniu powiedziała, że niczego nie poczuła i jest szczęśliwa.

Kolejnymi zaczepionymi byli dyrektor Waldemar Wierzba, ratownik Sławomir Butkiewicz, dr. Agnieszka Szarowska i diagnosta Angelika Aplas. Każdy z pięciu pierwszych zaszczepionych przyznał, że zaaplikowanie preparatu nie jest szczególnie bolesne. Procedury nakazują jednak przez pierwsze 15 minut pozostanie pod opieką obsługi medycznej. W tym czasie mogą wystąpić reakcje alergiczne

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Apel ws. szczepionek. "To jest jedno z największych dobrodziejstw ludzkości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkBHgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(113)
Wera
11 miesięcy temu
To jak służba zdrowia się zaszczepi to przychodnie będą już przyjmować pacjentów a nie tylko teleporady udzielać?
Krolikowa
11 miesięcy temu
Są różne partie szczepionek dla różnych grup, resztę sobie dopowiedzcie.....
Jwj
11 miesięcy temu
Zapytam,po co te szpitale prowizorki,chyba nie tym co zaszczepią się.
bETkBHgz
MJk
11 miesięcy temu
Do Tomek-czym jest Słońce,a czym żarówka,kto stworzył Słońce,a kto żarówkę?
Sdece
11 miesięcy temu
AstraZeneca otrzymała ochronę przed przyszłymi roszczeniami z tytułu odpowiedzialności za potencjalne niepożądane działanie szczepionki COVID-19, w większości krajów, z którymi producent zawarł umowy na dostawy wyczekiwanego remedium na pandemię - informuje agencja Reutera.
Ave
11 miesięcy temu
Jakie badania wykonać żeby się dowiedzieć czy np. po szczepieniu nie wystąpi wstrząs anafilaktyczny?
telewidz
11 miesięcy temu
w mediach trwa kampania informacyjna zachecająca do szczepień ,dlaczego wypowiadają sie tam politycy,którym naród niewierzy którzy juz naród oszukali zacheta powinna byctaka dzis i jutro zaszczepimy sejm i senat oraz cały gabinet pana Prezydenta,kropka
nick
11 miesięcy temu
Ulotka jest na stronie MZ...
Hahaha
11 miesięcy temu
Nie chwalcie dnia przed zachodem
Podejrzliwy
11 miesięcy temu
Tygodniowo ma trafiać 300 tys. szczepionek. 150 tys trafia do pierwszej fazy szczepień. Drugie 150 tys. Czeka na drugą turę. W kolejnym tygodniu pojawia się kolejna przesyłka z 300 tys. szczepionek. Sytuacja powtarza się. Na składzie mamy już 300 tys. czekających szczepionek na drugą turę. W trzecim tygodniu mamy kolejną dostawę. Przy czwartej turze mamy na składzie 1 mln 350 tys. szczepionek. Pytanie brzmi, czy dyrektor rezerw jest na tyle inteligentny, że przewidział miejsce w lodówkach głębokiego zamrażania (80°C) na przechowanie takiej ilości szczepionek? Jak znam życie to chyba nie. A co ze szczepionkami pojedyńczymi danej serii czekającymi na drugą fazę szczepień. Osoba ciężarna będzie mogła być zaszczepione po 9 miesiącach. Widzę to w czarnych kolorach. Myślę, że jest to nie do opanowania przy mentalności Polaków. Polak myśli dopiero po fakcie.
obywatel
11 miesięcy temu
Panie Prezydencie Duda, gdzie są szczepionki, które obiecałeś Obywatelom po wizycie w USA? Obecne 0.31mln to zakupy wyimaginowanej wspólnoty (tzw. UE). W tym tempie to wszczepianie Polek i Polaków zajmie 2 lata, a w tym czasie umrą kolejne dziesiątki tysięcy obywateli!!!
Podejrzliwy
11 miesięcy temu
A w której grupie będzie Jarek, Antoni i hipies? Jakoś cicho na ten temat Mrówki i pszczoły przede wszystkim chronią swoje królowe. Dlaczego władza, ucieka do grupy nr "2"? Skoro traktowana jest jak królowa matka. Dlaczego termin grupy "2" nie jest sprecyzowany? Przecież wiadomo, ilu mamy nauczycieli, mundurowych, emerytów?
Krystian
11 miesięcy temu
Szczepionka miałaby zwycięską formułę, gdyby wystarczyła jedna jej dawka. Konieczność dwukrotnego szczepienia jest kłopotliwa, podnosi koszty i obciąża służbę zdrowia.
bETkBHgr
polak
11 miesięcy temu
potrzebni kruliki doswiasdczalni na test szczepionce szukaja chetnych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić