aktualizacja 

COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Sam biblijny król Salomon miałby z tym problem

3

Premier Wielkiej Brytanii porównał sytuację z COVID-19 do trudnych decyzji, jakie król Salomon podejmował dla Izraela, co opisane zostało w Starym Testamencie. Zdaniem Johnsona nawet on miałby problem z odpowiednią reakcją na to, co obecnie dzieje się w Wielkiej Brytanii, choć mądrość Salomona pochodziła od samego Boga.

COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Sam biblijny król Salomon miałby z tym problem
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Julian Simmonds)

Boris Johnson musiał podjąć bardzo wiele trudnych decyzji podczas trwającej wciąż pandemii koronawirusa. Niejednokrotnie na szali znajdowali się ludzie i ich życie i zdrowie. Ludzie, za których dobro premier przecież odpowiada.

Chodziło o wybór między życiem jednych i śmiercią drugich. Wybór, który przysporzyłby nie lada trudności nawet samemu królowi Salomonowi z Biblii, który wybierał zawsze najlepsze możliwe wyjście. Tyle że jego umiejętność radzenia sobie z trudną rzeczywistością to nie wrodzony talent, a dar od Boga.

Boris Johnson podziękował w liście do mediów m.in. szefom Whitehall. Stwierdził, że tylko heroiczna postawa wszystkich zaangażowanych w walkę z koronawirusem powstrzymała Wielką Brytanię przed tragedią.

Boris Johnson odniósł się w liście także m.in. do decyzji związanej ze świątecznymi obostrzeniami. Te miały zostać poluzowane na 5 dni, jednak wzrost zakażeń zmusił premiera do pozostawienia ich w radykalnej formie. Z tego też powodu całe miliony Brytyjczyków spędziło święta zupełnie samotnie, nie mogąc spotkać się z rodzinami.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić