Aniela Siwek| 

Szczepionka na koronawirusa dała szereg skutków ubocznych. Uczestnik badania opowiada

7

Jeden z ochotników, który poddał się szczepieniu przez Oxford AstraZeneca, ujawnia, że ​​cierpiał na gorączkę, dreszcze, ból głowy i zmęczenie kilka godzin po podaniu specyfiku. Obecnie prace nad szczepionką są wstrzymane.

Szczepionka na koronawirusa dała szereg skutków ubocznych. Uczestnik badania opowiada
(Pixabay)

AstraZeneca ogłosiła we wtorek, że testowanie szczepionki na ludziach musi zostać wstrzymane. Jeden z ochotników z Wielkiej Brytanii zgłosił możliwe efekty oboczne, które określono jako "poważne".

Uczestnik badania opowiedział o swoich przeżyciach "Daily Mail". Już kilka godzin po zastrzyku zauważył pierwsze efekty uboczne, które utrzymywały się przez kolejne dni.

 Szczepionka na koronawirusa spowodowała wiele skutków ubocznych

Czułem się niesamowicie słaby, nie mogłem wstać i się ruszyć, więc mój partner musiał kupić mi paracetamol. Temperatura utrzymywała się przez około jeden dzień, a ja po prostu czułem się naprawdę słaby i ospały i nie mogłem nic zrobić – powiedział.
Zobacz także: Zamykanie szkół przez koronawirusa. Michał Dworczyk odpowiada, co dalej

Wolontariusz dodał, że ze względu na zmęczeniu spał po kilkanaście godzin. Najgorsze były pierwsze dwa dni, kiedy oprócz ogólnego osłabienia odczuwał także uporczywy ból głowy. Objawy zaczęły ustępować dopiero trzeciego dnia, ale efekty uboczne utrzymywały się jeszcze dłużej.

Czułem się słaby jeszcze przez kilka dni później i nie byłem całkiem sobą - chociaż objawy nie były tak poważne jak pierwszego dnia - dodał.

Wszyscy uczestnicy badań prowadzą dziennik online, aby monitorować wszelkie objawy i efekty uboczne. Każdy otrzyma także drugi zastrzyk przypominający. Jednak ze względu na doniesienia o poważnej chorobie jednego z wolontariuszy wszystkie działania zostały chwilowo zawieszone.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić