Szczepionka na koronawirusa. "Na to nagranie czekał świat"

84

Ogromna firma farmaceutyczna Pfizer wyprodukowała już kilkaset tysięcy dawek szczepionki na koronawirusa w zakładzie w Puurs w Belgii. Jeśli badania kliniczne zakończą się sukcesem, firma udostępni jeszcze przed nowym rokiem 100 milionów szczepionek.

Szczepionka na koronawirusa. "Na to nagranie czekał świat"
"Pfizer" wyprodukował już kilkaset tysięcy szczepionek na koronawirusa.

Na najnowszym nagraniu, opublikowanym przez "Daily Mail", widać, jak wyprodukowane szczepionki na koronawirusa zjeżdżają z linii produkcyjnej. "Na to nagranie czekał świat" - czytamy na łamach "Daily Mail".

Fiolki szczepionki są składowane w fabryce w Puurs w Belgii. Jeśli badania kliniczne zakończą się sukcesem, szczepionka będzie już gotowa do wprowadzenia na rynek międzynarodowy.

Wspaniale było zobaczyć, jak pierwsza fiolka schodzi z linii produkcyjnej. Wywołało to ogromny uśmiech na mojej twarzy, kiedy zobaczyłem, że cała praca faktycznie zaowocowała produktem - mówi Ben Osborn, szef firmy Pfizer w Wielkiej Brytanii.

Największa firma farmaceutyczna świata, Pfizer, chce udostępnić jeszcze w tym roku 100 milionów dawek szczepionek na koronawirusa, z czego 40 milionów ma trafić do Wielkiej Brytanii. Firma zamierza wyprodukować do 2021 roku nawet 1,3 miliarda szczepionek.

Każdy pacjent zmagający się z COVID-19 będzie potrzebował dwóch dawek szczepionki.

Firma Pfizer, która współpracuje z niemiecką firmą BioNTech, prowadzi obecnie testy na 44 tys. osób. Pfizer wyprodukował szczepionki jeszcze przed zakończeniem testów klinicznych w nadziei, że ich preparaty otrzymają specjalne zezwolenie od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

Pod koniec października firma dysponować będzie wstępnymi wynikami testów klinicznych. Proces potwierdzania bezpieczeństwa szczepionki trwać ma jednak co najmniej do drugiej połowy listopada.

Tymczasem profesor Jeremy Farrar powiedział, że w Wielkiej Brytanii będą w tym roku "ciężkie" Święta Bożego Narodzenia, ale szczepionka jest "światłem w tunelu".

Trzeba szczerze powiedzieć, że czeka nas naprawdę trudny okres, ale pojawiło się światło w tunelu - mówi prof. Jeremy Farrar.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić