o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Szczepionka na koronawirusa. Nowe szczegóły dotyczą dzieci

11
Podziel się

Rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w USA zapowiedział, że bezpośrednio po wprowadzeniu szczepionki na koronawirusa nie będzie zalecać podawania jej dzieciom. Uzasadnił stanowisko instytucji oraz zdradził nowe szczegóły odnośnie postępów naukowców w pracach.

Szczepionka na koronawirusa. Nowe szczegóły dotyczą dzieci
Dlaczego amerykańskie dzieci nie dostaną od razu szczepionki na COVID-19? (Getty Images, Christopher Furlong , Staff)
bESCfBaZ

Jak informuje "Reuters", szczepionka na koronawirusa nie została jeszcze przetestowana na dzieciach, u których wystąpiły ciężkie objawy COVID-19. Rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wyjaśnił, że dotychczas eksperci skupiali się na dorosłych – w tym wyłącznie kobietach nie będących w ciąży.

Kiedy dzieci z USA otrzymają szczepionkę na koronawirusa?

Rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób nie wyklucza, że w przyszłości naukowcy zaczną werbować do testów nad szczepionką kolejne grupy wiekowe. Jedną z takich firm jest Pfizer Inc, która zapowiada, że w późniejszych etapach zaprosi do badań dzieci powyżej 12. roku życia.

bESCfBbb

Testy na dzieciach planuje również koncern farmaceutyczny AstraZeneca. Zatrudnieni przez niego eksperci przetestują dzieci w przedziale wiekowym od 5. do 12. roku życia.

Do tej pory żadna z eksperymentalnych szczepionek, nad którymi pracują Amerykanie, nie została zatwierdzona do powszechnego stosowania. Jednak część firm farmaceutycznych – w tym m.in. Pfizer i Moderna Inc. – znajduje się w końcowej fazie testów.

bESCfBbh

Planowo szczepionki na koronawirusa zostaną rozprowadzone etapowo. Na razie potwierdzono, że jako pierwsi otrzymają je pracownicy służby zdrowia, którzy znajdują się na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19, oraz ratownicy medyczni.

Zobacz także: Zobacz też: Niemcy testują system szczepień. Tak będą wyglądały szczepienia przeciwko SARS-CoV-2
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESCfBbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Neti
12 miesięcy temu
A czym się różni dziecko od dorosłych to też człowiek skoro to taka pandemia to wszyscy powinni być szczepieni moim zdaniem nie ma coronavirus to jest wirus jak grypa itp.
cumpel
rok temu
Polecam wejść na www zaszczepsiewiedza pl, by poczytać o szczepionkach i tym jak działają. Zdaje się, że dużo osób tego nie wie ;)
Stanisław
rok temu
Jest szczepionka rosyjska, Sputnik V, wygląda, że w porządku, pochwalona w "Lancet", bez nanochipów, krytykowana kalumniami, nie merytorycznie, przez środowiska anglojęzyczne. Rząd warszawski powinien dać wybór od kogo brać szczepionkę. Rząd warszawski nic nie zrobił, a miał czas od grudnia, by stworzyć szpitale dla chorych na korona v.Szpitale na inne patologie i tak były zawsze przeładowane, na zabiegi onkologiczne czy kardiologiczne czekało się długo, teraz przemieniają te szpitale na virusowe. Ludzie umierają w karetkach bo i tak nie ma dla nich miejsca.Te zaniedbania to sprawa kryminalna, konkretne osoby, mające władzę powinny odpowiadać karnie za zaniedbania.
bESCfBbD
Misia
rok temu
Chiny powinny zniknąć z lądu za tą czemu dzieci narażają w szkołach podstawowych??????
Matrix
rok temu
Ludzie zamiast zdrowo sie odżywiać, dbać o siebie i jeść kiszonki jak to kiedyś robiono jesienią i zimą za czasów naszych babci i dziadków to wolą teraz sie szczepić i jeść byle co..a firmy farmaceutyczne juz liczą zyski. Ten świat jest naprawdę chory a ludzie tego nie widza..dokąd to wszystko zmierza?
maverick
rok temu
gdyby nie szczepienia ochronne mielibyśmy już dawno różnego rodzaju śmiertelne pandemie na świecie , dlatego nie bagatelizujmy szczepień , szkodzą mniej niż patogen przed którym chronią. Nie ma idealnych rozwiązań.
Star
rok temu
Wara od dzieci!
Ktos
rok temu
Ja nie zamierzam przyjmowac tej szczepionki na Covid i nikt mnie do tego nie zmusi
Ewa
rok temu
Zawsze testy zaczyna się od dorosłych i dopiero gdy się po iluś latach szczepienie sprawdzi to zaczyna się testować dzieci i to też najpierw te starsze.
Majka 23
rok temu
Ja się zaszczepię jak będzie już dostępna szczepionka i przyjdzie moja kolej.
Niemil
rok temu
Wypełnia się przepowiednia koniec jest bliski...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić