Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Szczepionka na koronawirusa. Nowe szczegóły dotyczą dzieci

11
Podziel się:

Rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w USA zapowiedział, że bezpośrednio po wprowadzeniu szczepionki na koronawirusa nie będzie zalecać podawania jej dzieciom. Uzasadnił stanowisko instytucji oraz zdradził nowe szczegóły odnośnie postępów naukowców w pracach.

Szczepionka na koronawirusa. Nowe szczegóły dotyczą dzieci
Dlaczego amerykańskie dzieci nie dostaną od razu szczepionki na COVID-19? (Getty Images, Christopher Furlong , Staff)

Jak informuje "Reuters", szczepionka na koronawirusa nie została jeszcze przetestowana na dzieciach, u których wystąpiły ciężkie objawy COVID-19. Rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wyjaśnił, że dotychczas eksperci skupiali się na dorosłych – w tym wyłącznie kobietach nie będących w ciąży.

Kiedy dzieci z USA otrzymają szczepionkę na koronawirusa?

Rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób nie wyklucza, że w przyszłości naukowcy zaczną werbować do testów nad szczepionką kolejne grupy wiekowe. Jedną z takich firm jest Pfizer Inc, która zapowiada, że w późniejszych etapach zaprosi do badań dzieci powyżej 12. roku życia.

Testy na dzieciach planuje również koncern farmaceutyczny AstraZeneca. Zatrudnieni przez niego eksperci przetestują dzieci w przedziale wiekowym od 5. do 12. roku życia.

Do tej pory żadna z eksperymentalnych szczepionek, nad którymi pracują Amerykanie, nie została zatwierdzona do powszechnego stosowania. Jednak część firm farmaceutycznych – w tym m.in. Pfizer i Moderna Inc. – znajduje się w końcowej fazie testów.

Planowo szczepionki na koronawirusa zostaną rozprowadzone etapowo. Na razie potwierdzono, że jako pierwsi otrzymają je pracownicy służby zdrowia, którzy znajdują się na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19, oraz ratownicy medyczni.

Zobacz także: Zobacz też: Niemcy testują system szczepień. Tak będą wyglądały szczepienia przeciwko SARS-CoV-2
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Neti
rok temu
A czym się różni dziecko od dorosłych to też człowiek skoro to taka pandemia to wszyscy powinni być szczepieni moim zdaniem nie ma coronavirus to jest wirus jak grypa itp.
cumpel
2 lata temu
Polecam wejść na www zaszczepsiewiedza pl, by poczytać o szczepionkach i tym jak działają. Zdaje się, że dużo osób tego nie wie ;)
Stanisław
2 lata temu
Jest szczepionka rosyjska, Sputnik V, wygląda, że w porządku, pochwalona w "Lancet", bez nanochipów, krytykowana kalumniami, nie merytorycznie, przez środowiska anglojęzyczne. Rząd warszawski powinien dać wybór od kogo brać szczepionkę. Rząd warszawski nic nie zrobił, a miał czas od grudnia, by stworzyć szpitale dla chorych na korona v.Szpitale na inne patologie i tak były zawsze przeładowane, na zabiegi onkologiczne czy kardiologiczne czekało się długo, teraz przemieniają te szpitale na virusowe. Ludzie umierają w karetkach bo i tak nie ma dla nich miejsca.Te zaniedbania to sprawa kryminalna, konkretne osoby, mające władzę powinny odpowiadać karnie za zaniedbania.
Misia
2 lata temu
Chiny powinny zniknąć z lądu za tą czemu dzieci narażają w szkołach podstawowych??????
Matrix
2 lata temu
Ludzie zamiast zdrowo sie odżywiać, dbać o siebie i jeść kiszonki jak to kiedyś robiono jesienią i zimą za czasów naszych babci i dziadków to wolą teraz sie szczepić i jeść byle co..a firmy farmaceutyczne juz liczą zyski. Ten świat jest naprawdę chory a ludzie tego nie widza..dokąd to wszystko zmierza?
maverick
2 lata temu
gdyby nie szczepienia ochronne mielibyśmy już dawno różnego rodzaju śmiertelne pandemie na świecie , dlatego nie bagatelizujmy szczepień , szkodzą mniej niż patogen przed którym chronią. Nie ma idealnych rozwiązań.
Star
2 lata temu
Wara od dzieci!
Ktos
2 lata temu
Ja nie zamierzam przyjmowac tej szczepionki na Covid i nikt mnie do tego nie zmusi
Ewa
2 lata temu
Zawsze testy zaczyna się od dorosłych i dopiero gdy się po iluś latach szczepienie sprawdzi to zaczyna się testować dzieci i to też najpierw te starsze.
Majka 23
2 lata temu
Ja się zaszczepię jak będzie już dostępna szczepionka i przyjdzie moja kolej.
Niemil
2 lata temu
Wypełnia się przepowiednia koniec jest bliski...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić