Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Szczepionka na koronawirusa niezatwierdzona. Naukowcy mają wątpliwości

35
Podziel się

Swissmedic nie zatwierdził szczepionek. Stwierdził, że brakuje niezbędnych informacji do zatwierdzenia szczepionek przeciw Covid-19 zamówionych przez rząd.

Szczepionka na koronawirusa niezatwierdzona. Naukowcy mają wątpliwości
Szczepionki nie zostały jeszcze zatwierdzone. (Getty Images)
bEKVYjWt

Urząd ds. rejestracji i kontroli leków Swissmedic w Bernie nie zatwierdził szczepionek przeciw koronawirusowi. Podano, do informacji, że brakuje ważnych danych, dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności i jakości.

Szczepionki przeciw Covid-19 niezatwierdzone

Nie mamy danych na temat skuteczności badań klinicznych i ważnych grup, które uczestniczyły w tych rozległych badaniach - powiedział Claus Bolte, ze Swissmedic, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Federalny Urząd Zdrowia.
bEKVYjWv

Swissmedic domaga się m.in. informacji o wcześniej przebytych chorobach u osób, które badano. Urząd podkreśla, że przy tak szybki, opracowaniu szczepionki ważne jest, by dokładnie zbadać jej wpływ na różne grupy ludzi.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Grzegorz Schetyna zdumiony słowami Mateusza Morawieckiego

Do lata w Szwajcarii ma zostać zaszczepionych 6 mln mieszkańców, co oznacza do 70 tys. szczepień dziennie. Szczepionki będą oferowane bezpłatnie. Podobnie jak w innych krajach, pierwszeństwo będą mieli pracownicy służby zdrowia oraz seniorzy i osoby z przewlekłymi chorobami.

bEKVYjWB

W Szwajcarii na Covid-19 zmarło 5 tys. osób. Łącznie odnotowano tam ponad 340 tys. zakażeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKVYjWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
KASA
10 miesięcy temu
Rysę na reputacji szwajcarskiej waluty przyniosła II wojna światowa, podczas której Szwajcaria z jednej strony zachowywała neutralność, a z drugiej skupowała od III Rzeszy złoto, dostarczając jej środków na prowadzenie działań wojennych.
Odszkodowania
10 miesięcy temu
Szawjcarzy, to nawet w czasie II Wojny monetkę złotą zaprzańcy z zębów nie powiem czyich zrobili. Jest ona podobno bardzo pechowa....
Damiano
10 miesięcy temu
Jak można tak oglupiac ludzi media wolne już zeszly na psy.już nie jestescie za zwyklymi ludzmi kasa i statystyki.a ludzie umierają na inne choroby nie covid. Dleczego o tym nie powiecie Wstyd nie macie honoru tak samo jak ci przekupni lekarze z tv pseudo lekarze Przysiegali leczyc ludzi a tylko kase potrafią lupac Tych lekarzy ktorzy mowią prawde media nie pokazują Szkoda mi tych biednych zastraszonych seniorów Wstyd
bEKVYjWX
Swissssssss
11 miesięcy temu
Myślą, ale o swoich koncernach farmaceutycznych , a nie obywatelach szwajcarskich. Proszę nie myśleć, że Swissmedic da zarobić takie miliardy innym koncernom. Pozdrawiam
Emerytka2015
11 miesięcy temu
Zanim nas zaszczepią to będzie już znane oddziaływanie na ludzi z Wielkiej Brytanii. Ponadto jestem Rh-(minus) i żadne szczepionki dla osób z tym Rh- nie są oddzielnie testowane i mój organizm nie odczytuje A traktuje jak wrócę. Miałem raz kłopoty przy zaszczepieniu na zóltaczkę i cierpię już 20 lat a tego lekarze nie uznają.
Fyb
11 miesięcy temu
Nasi politycy wzięli w łapę za eksperymenty medyczne na Polakach.
CNNNC
11 miesięcy temu
Pierwszy powinien zareagowac Franciszek papiez . Franciszek papiez apelowal o darmowe szczepionki dla biednych ludzi . No to ma genetyczne
a gdyby
11 miesięcy temu
przyjąć że: wszyscy mali i wielcy,bogaci i biedni,wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło (maseczka) i nikt nie może kupić ni sprzedać,kto nie ma znamienia. To co wtedy ?
gostek
11 miesięcy temu
a u nasz kochana partia zamowila szczepionke bez zatwierdzania tak jak respiratory .To nie jak w szwajcarii bo u nasz są sami fachowcy i lepiej wiedza co jest dobre.Gdyby nasza kochana partia zaczela chrystianizowac cala europe to teraz bylibysmy potegą na czele z jaroslawem wielkim .Polska wie co jest najlepsze dla swiata bo mamy najlepszych ekonomistow
niestety
11 miesięcy temu
Szwajcaria to jedyny kraj, który dba o zycie swoich obywateli, politycy wszyskich innych krajów to zdrajcy i ludobójcy.
lllllllllll
11 miesięcy temu
szczepionki bada się 5lat a po testach czy są ok wdraża do produkcji,mamy dopiero 8 miesięcy
ela
11 miesięcy temu
Osoby zaszczepione otrzymają wersję papierową i specjalny kod. Będzie centralnywykaz osób zaszczepionych w celu monitorowania ich stanu zdrowia. Co w takim razie jest w tych szczepionkach? Wygląda na to,że będzie to rodzaj czipu. Co za jaja robią z ludzi.
Dariusz
11 miesięcy temu
Jak za darmo? A podatki kto płaci 🤦‍♂️
bEKVYjWP
Alibaba
11 miesięcy temu
Szwajcarzy myślą precyzyjnie, po prosto po szwajcarsku. Stawiają istotne pytania. U nas będzie się testować na starszych, bo ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić