Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Szczepionka na koronawirusa. Znamy możliwą cenę

6

Wiemy, ile za szczepionkę przeciwko COVID-19 dla jednej osoby chciałby otrzymać francuski gigant farmaceutyczny Sanofi. Cena nie jest zbyt niska, choć bywało gorzej.

Szczepionka na koronawirusa. Znamy możliwą cenę
Ile będzie kosztować szczepionka na COVID-19? (Pixabay)

Wielkie koncerny farmaceutyczne walczą o to, by możliwie jak najszybciej wypuścić szczepionkę na koronawirusa. Olivier Bogillot (szef francuskiego giganta farmaceutycznego Sanofi) przekazał, że cena za szczepionkę od jego firmy ma wynieść blisko 10 euro.

Oceniliśmy koszty produkcji szczepionki na najbliższe miesiące. Ze wstępnych szacunków wynika, że szczepionka powinna kosztować mniej niż 10 euro - przekazał na antenie France Inter.

Czytaj także:

Koronawirus. Konkurencja ma lepszą ofertę

Około 10 euro za szczepionkę to nie dramat. W tym miejscu warto jednak odnotować, że największy konkurent Sanofi - AstraZeneca - wycenił swoją szczepionkę na około 2,50 euro. Co na to Bogillot?

Wyraźna różnica cenowa między naszymi firmami bierze się stąd, że my w produkcji szczepionki wykorzystujemy nasze wewnętrzne zasoby, własnych badaczy i centra badawcze. AstraZeneca zleca część swojej produkcji na zewnątrz - dodał.

Portal abczdrowie.pl przypomina, że Sanofi i brytyjski GlaxoSmithKline od kilku dni prowadzą badania kliniczne szczepionek. Z zapowiedzi wynika, że końcowy etap tych analiz nastąpi w grudniu.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić