o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Szczepionka na koronawiusa. Izrael prowadzi rozmowy z Rosją

38
Podziel się

Premier Izraela Benjamin Netanjahu rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat ewentualnego zakupu rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik V.

Szczepionka na koronawiusa. Izrael prowadzi rozmowy z Rosją
Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Izraela Benjamin Netanjahu (Getty Images) (Getty Images)
bDnkmOhx

Premier Izraela i prezydent Rosji odbyli rozmowę telefoniczną dotyczącą kwestii zwalczania pandemii koronawirusa. Benjamin Netanjahu i Władimir Putin wymienili poglądy na temat środków zapobiegawczych i restrykcyjnych podjętych w obu krajach.

Izrael planuje kupić rosyjską szczepionkę na COVID-19

Rozmowa skupiła się głównie na kwestii rosyjskiej szczepionki na koronawirusa. Netanjahu powiedział, że rozmowy na temat ewentualnego zakupu szczepionki Sputnik V będą kontynuowane w najbliższych dniach.

bDnkmOhz
Strony omawiały kwestie współpracy bilateralnej, w szczególności chodziło o perspektywy współpracy przy rosyjskiej szczepionce, w tym ewentualnych dostaw do Izraela i organizacji produkcji w Izraelu - przekazały służby prasowe Kremla.

Putin i Netanjahu omawiali także sytuację na Bliskim Wschodzie. Kreml podkreślił, że rozmowa telefoniczna była zainicjowana przez Izrael.

Uzgodniono, że będziemy kontynuować kontakty na różnych szczeblach - przekazał Kreml.
bDnkmOhF

Zobacz także: Pfizer. Szczepionka na COVID. Marcin Jędrychowski o zapowiedziach Mateusza Morawieckiego

bDnkmOia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
kol90
1 tyg. temu
No to nasi mają teraz zagwozdkę jak ciemnemu ludowi wytłumaczyć ten fakt. Wszak według nich wszystko co ruskie jest przecież be. Jak Izrael kupuje ruską szczepionkę to muszą wiedzieć że te zachodnie szczepionki są gorsze.
POLAK
1 tyg. temu
My kupimy Amerykanska szczepionke bo bedzie 5 razy drozsza .Bo Polak jest bogaty
Hej
1 tyg. temu
Na pewno tansza i skuteczniejsze niz te ktore nasz rzad ma zakupic.
bDnkmOib
kabatek
1 tyg. temu
Mądry rząd to i mądre decyzje. Nasz rząd nie wykona takiego ruchu nigdy bo rusofobia i lizusostwo pro amerykańskie jest ważniejsze.
njjnnj
1 tyg. temu
Niestety w Polsce się nie docenia potencjału ruskich, i to nie jest żadna pochwała dla nich a tylko przygana dla nas. Zresztą w dziedzinie szczepionek ruskie są o lata świetlne przed zachodem, co nie powinno dziwić przy tak bogatym programie rozwoju broni biologicznej na pewno dużo się nauczyli.
Najnowsze komentarze (38)
Vi -el
1 tyg. temu
Izrael prowadzi rozmowy na temat zakupu szczepionek nie tylko z Rosją ale również z moderną i pfaizer. Dodatkowo pracują nad swoją własną którą zaszczepili już pierwszych ochotników.
karoldwa
1 tyg. temu
Moze byc, ale zobacze to uwierze
W sedno
1 tyg. temu
Żydzi to bardzo mądry naród i kupi najlepszą szczepionkę ( a kto wie czy też nie najtańszą), a polscy polytycy (nie mylić z obywatelami) kupią bardzo drogą byleby była hamerykańska, nawet skuteczność nie ma znaczenia.
Antek
1 tyg. temu
Izrael z wykorzystaniem Sputnika V chce polecieć w kosmos? I to wszyscy?
olo
1 tyg. temu
dziwię się,że do tej pory Polacy nie postawili muru granicznego z Rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim na wzór tego co powstaje w USA z Meksykiem.
wola
1 tyg. temu
Zachód jak na razie w technice Rosji nie dorósł do piet. Program antywirusowy Kasperski, program kosmiczny i kto wie co ma tam Rosja jeszcze ukryte.
Ewa
1 tyg. temu
Putin zrobi im holocaust 2.0 tą szczepionką
axelos
1 tyg. temu
produkcji szczepionki w Izraelu..czyli Izrael wie że to będzie cykliczność kilka szczepień każdy w roku, rok w rok, albo chcą nawet na tragedii świata zrobić deel i ceny pójdą w górę o 1000% co za naród...
bDnkmOhT
Paweł
1 tyg. temu
A dlaczego Polacy nie mogą wymyśleć swojej szczepionki ? Od razu jest tylko jeden problem , od której oczywiście amerykańskiej firmy kupić ; zamiast się pultać w komentarzach pokażcie że coś potraficie lepiej stworzyć od tych ze wschodu których 99 proc Polaków ma za prymitywnych i gorszych jak też i od tych z zachodu ; to bardzo dobrze by było jakby Izrael kupił rosyjską szczepionkę bo mieszkańcom (niektórym ) takich krajów jak Polska by zamieszalo słusznie w głowach że kupowanie i współpraca zawsze tylko z tymi z zachodu to jakaś paranoja , obowiązek niemal ostatnio i zniewolenie
ZGADALI SIĘ
1 tyg. temu
TO ZNÓW BĘDZIE GDZIEŚ WOJNA,ALBO KONFLIKT ZBROJNY.
Etanol
1 tyg. temu
Sezon narciarski sie zbliza.Bedzie szczepionka zakupiona za "wlasciwa" cene.
akm
1 tyg. temu
Izrael ma najlepszy wywiad na świecie.Jeśli Izraelczycy chcą kupić rosyjską szczepionkę dla swoich obywateli, to można ufać, że jest dobra.
aha
1 tyg. temu
jak to.. instructor narciarski nie ma szczpionki?
adam
1 tyg. temu
To jest sensowne, nie wiadomo kim się staną ludzie po szczepieniach, zaszczepienie różnymi szczepionkami daje szanse, że część ludności przetrwa, niekoniecznie w 100% zdrowi i wyglądający jak dzisiaj ale lepiej niż zaszczepienie 1 rodzajem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić