o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Szczepionki przeciw COVID-19 otrzymają "aktualizację". Chodzi o nowe mutacje

2
Podziel się

Twórcy szczepionek na COVID-19 zastanawiają się, jak ulepszyć swoje receptury na wypadek, gdyby szczepionki wymagały aktualizacji pod kątem niepokojących mutacji wirusa.

Szczepionki przeciw COVID-19 otrzymają "aktualizację". Chodzi o nowe mutacje
Twórcy szczepionek na COVID-19 zastanawiają się, jak ulepszyć swoje receptury na wypadek, gdyby szczepionki wymagały aktualizacji pod kątem niepokojących mutacji wirusa. (PAP)
bEIPPFmJ

Wirusy nieustannie mutują, a badania budzą obawy, że szczepionki pierwszej generacji przeciwko COVID-19 nie działają tak dobrze na zmutowanego koronawirusa, który po raz pierwszy pojawił się w RPA, jak przeciwko innym mutacjom krążącym po świecie.

To nie jest coś, co można w pewnym sensie wcisnąć przełącznik i zrobić z dnia na dzień - ostrzega Richard Webby, który kieruje ośrodkiem grypy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w St. Jude Children’s Research Hospital.
bEIPPFmL

Jak donosi agencja Reutera, dobra wiadomość jest taka, że wiele nowych szczepionek na COVID-19 jest wytwarzanych przy użyciu nowej, elastycznej technologii, którą można łatwo unowocześniać. Trudniejsze jest jednak podjęcie decyzji, czy wirus zmutował na tyle, że nadszedł czas, aby zmodyfikować szczepionkę i jakie zmiany wprowadzić.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Agencja Żywności i Leków (FDA) przyglądają się globalnemu systemowi szczepień przeciw grypie, decydując, jak podejść do podobnych decyzji dotyczących szczepień na COVID-19.

Grypa mutuje znacznie szybciej niż koronawirus, a szczepionki przeciwko grypie muszą być dostosowywane mniej więcej co roku. Krajowe centra na całym świecie zbierają krążące wirusy grypy i śledzą ich rozwój. Wysyłają próbki do laboratoriów wyznaczonych przez WHO w celu przeprowadzenia bardziej zaawansowanych testów "antygenowych", aby określić moc szczepionki. Następnie WHO i organy regulacyjne uzgadniają recepturę szczepionki na dany rok, a producenci przystępują do pracy.

bEIPPFmR

W przypadku szczepionek na COVID-19 Richard Webby powiedział, że krytycznym krokiem jest ustanowienie podobnej sieci nadzoru i testowania, aby oznaczyć mutacje, które mają znaczenie. Obecnie śledzenie i testowanie zmutowanych wersji jest bardzo zróżnicowane geograficznie. Na przykład Wielka Brytania przeprowadza więcej testów zmieniającego się genomu wirusa niż Stany Zjednoczone.

Trzy warianty odkryte po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii są niepokojące ze względu na kombinację mutacji, które czynią je bardziej zaraźliwymi.

W niedzielę amerykańscy badacze zgłosili jeszcze inną mutację, znalezioną w siedmiu wariantach, które pojawiły się w kilku stanach. Nikt jeszcze nie wie, czy ta mutacja sprawia, że wirus łatwiej się rozprzestrzenia, ale raport, który nie został jeszcze zweryfikowany przez innych naukowców, wzywa do dalszych badań, aby to sprawdzić.

bEIPPFmS

Jak zachowuje się szczepionka na COVID-19?

To, że jakaś odmiana jest bardziej zaraźliwa, nie oznacza, że będzie również odporna na szczepienia. Jednak wariant zidentyfikowany po raz pierwszy w RPA budzi obawy. David Ho z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku umieścił próbki krwi osób, którym podano szczepionki Pfizer lub Moderna, w naczyniach laboratoryjnych ze zmutowanym wirusem. Przeciwciała wytwarzane przez szczepionkę nadal były chronione, ale były znacznie słabsze.

Wstępne wyniki testów dwóch innych szczepionek: firmy Novavax i Johnson & Johnson wkrótce potwierdziły te ustalenia. Oba są nadal chronione, ale były słabsze podczas testów w RPA, gdzie dominuje ten wariant, niż w przypadku testów w innych miejscach. Test szczepionki AstraZeneca przeprowadzony w RPA na mniejszą skalę wzbudził wątpliwości co do jej skuteczności.

Jeśli w pełni zaszczepieni ludzie zaczną być hospitalizowani z powodu zmutowanego wirusa "wtedy granica zostanie przekroczona". To się jeszcze nie wydarzyło, ale "powinniśmy się przygotować - powiedział dr Paul Offit, ekspert ds. Szczepionek ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii, który doradza FDA.
bEIPPFmT

Moderna planuje zbadać, czy trzecia dawka oryginalnej szczepionki mogłaby zwiększyć odporność na tyle, aby odeprzeć niektóre warianty. David Ho twierdzi, że ​​badanie jest dobrym pomysłem, ponieważ ludzie mogą "nadal mieć dużo amortyzacji", jeśli ich ogólny poziom przeciwciał jest bardzo wysoki.

Zobacz także: Prof. Simon: odstęp pomiędzy dawkami szczepionki firmy Astra Zeneca jest kłopotliwy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPPFnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
To wszystko j...
8 miesięcy temu
Obowiązkowe wymazy z płytki sitowej znajdującej się na wysokości czoła i szczepienia w ręke... To wszystko było już przewidziane w Biblii Apokap. Św.Jana 13.16 - "..i sprawią, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, otrzymają ZNAMIĘ NA RĘKĘ LUB CZOŁO, I ŻE NIKT NIE MOŻE KUPIĆ NI SPRZEDAĆ kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia, a liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć". 16.1 - "Potem posłyszałem donośny głos ze świątyni, mówiący do siedmiu aniołów. A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach, co mają znamię Bestii". 20.4- "I ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.". Możecie się śmiać ale bez testu z czoła lub szczpienia w rękę już teraz nie możesz przekroczyć granic, wojsko i KGHM straszą konsekwencjami zawodowymi a to przecież początek prześladowań (Pismo cytuje że nie będziesz mógł nic kupić ani sprzedać czyli synonim całkowitego wykluczenia z życia społ-gospodarczego i już jesteśmy świadkiem początku tych wydarzeń na skalę światową.. Mowa nienawiści wobec odmawiających zaszczepienia będzie wszędzie narastać... Pewnie tylko garstkę ludzi nie uda się złamać... Apokalipsa pisze wręcz o "ścinaniu głów" tym którzy odmówią znamienia...
Mroczny plan ...
8 miesięcy temu
Wyciekł Nowy Ład opublikowany 14 października 2020 przez jednego z kanadyjskich polityków przy PMO. Ujmując rzeczy chronologicznie, pierwszym elementem strategii wdrażania „Wielkiego Resetu”, będzie rozwój nowej odmiany wirusa, zwanej COVID-21. Informowały o tym alternatywne media kanadyjskie, francuskie i polskie. Główne serwisy informacyjne sklasyfikowały ten temat jako fake news. Warto jednak przypomnieć jak miałby wyglądać proces implementacji Nowego Porządku w społeczeństwie. Przewidywana mutacja COVID-19 i/lub koinfekcja wtórnym wirusem (określanym jako COVID-21) ma prowadzić do trzeciej fali o znacznie wyższej śmiertelności i wyższym wskaźniku zakażenia. Dojdzie do rozbudowy obiektów izolacyjnych dla chorych, ale i niepokornych łamiących koronarestrykcje oraz odmawiających szczepień. Takie „obozy koncentracyjne” już powstały między innymi w Niemczech, Kanadzie i w Chinach. W związku z tymi mutacjami, które składać się będą na COVID-21, ma dojść do jeszcze bardziej drastycznych ograniczeń gospodarczych i społecznych. Przewidywana jest awaria łańcuchów dostaw i niedobory zapasów podstawowych produktów. Kontrolą nad granicami miast oraz głównymi drogami, ma zająć się wojsko. Przypadki zakażeń i zgonów mutacją/mutacjami wirusa, mają przekroczyć możliwości placówek medycznych. W związku z tym ma dojść do reformy i rozszerzenia programu dla bezrobotnych, który ma zostać przekształcony w program powszechnego dochodu podstawowego. Doprowadzi to do zadłużenia państw i umozliwi kolejny etap tzw program "Debt Reset" polegającym na umorzeniu długów państw i obywatela w zamian za zgodę na likwidację własności prywatnej oraz przyjęcie szczepień. Odmawiający partycypacji zostaną skierowani do wspomnianych obozów izolacyjnych (zwolnienie z obozu nastąpi dopiero po zgodzie na udział w programie Debt Reset). Przecieki z „Banku Światowego” pokazują, że elity zaplanowały, że pandemia potrwa do 31 marca 2025 roku
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić