o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Szef ONZ grzmi. "Jesteśmy na drodze do katastrofy"

140
Podziel się

Znajdujemy się na prostej drodze do gwałtownego ocieplenia klimatu – ostrzegł w piątek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. W swoim wystąpieniu zaapelował do wszystkich krajów, aby podwoiły wysiłki w walce z emisją gazów cieplarnianych.

Szef ONZ grzmi. "Jesteśmy na drodze do katastrofy"
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ostrzega przed katastrofą klimatyczną (Getty Images, Michael Sohn)
bEKWaXLp

W piątek światło dzienne ujrzał najnowszy raport ONZ na temat ocieplenia klimatu. Naukowcy oceniają w nim wysiłki klimatyczne 191 krajów jako niewystarczające. Według badaczy do 2030 roku nastąpi wzrost emisji gazów cieplarnianych o 16 proc. w porównaniu do poziomów z 2010 roku.

Jesteśmy na drodze do globalnej klimatycznej katastrofy – podkreślił sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
bEKWaXLr

Grozi nam katastrofa klimatyczna? Raport ONZ jest bezlitosny

Szef ONZ zaznaczył, że jednym z celów porozumienia paryskiego z 2015 roku jest ograniczenie globalnego wzrostu temperatury o 1,5 st. Celsjusza do 2100 roku. Dodał także, że według ekspertów Ziemia ociepliła się już o 1,1 st. C od czasów przedindustrialnych. Do 2030 roku temperatura na naszej planecie ma wzrosnąć o 2,6 st. C.

Każdy dodatkowy ułamek stopnia będzie mnożył dramatyczne konsekwencje. Potrzebujemy 45-procentowej redukcji emisji do 2030 roku, aby osiągnąć neutralność emisyjną do połowy wieku – stwierdził szef ONZ.
bEKWaXLx

Szef ONZ grzmi w sprawie ocieplenia klimatu. "Ludzie zapłacą wysoką cenę"

Zdaniem Guterresa ocieplenie klimatu będzie katastrofalne w skutkach. Jak stwierdzi, będą one dużo gorsze niż te związane z huraganami, powodziami czy pożarami.

Walka ze zmianami klimatycznymi zakończy się sukcesem tylko wtedy, gdy wszyscy zjednoczą się w dążeniu do współpracy. Nadszedł czas, aby przywódcy zajęli stanowisko i dotrzymali obietnic, w przeciwnym razie ludzie we wszystkich krajach zapłacą wysoką cenę – podsumował Guterres.
bEKWaXLy

Obejrzyj także: Najbogatsi sterują szczepieniami. Zdecydowany głos szefa ONZ ws. szczepionek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKWaXLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
Ola
miesiąc temu
Niech uważa na siebie jak będzie grzmiał żeby biedak nie zrobił sobie krzywdy !!!
gggg
miesiąc temu
U nas już w tym roku wszystko podwoili trzeba płacić dwa razy tyle.
Pjoter😃
miesiąc temu
Niech mi dadzą samochód elektryczny, zamontują w domu ogrzewanie ekologiczne i ja mogę wtedy walczyć z globalnym ociepleniem. W przeciwnym razie mogę iść odpalić mojego starego diesla i dorzucić łopatkę węgla do pieca.
bEKWaXLT
Obywatel Hun
miesiąc temu
Ja tam lubie ciepło
Gerard
miesiąc temu
Od dawna wiadomo,że przestraszonymi ludźmi łatwo się steruje.
Franek
miesiąc temu
Przestańcie wreszcie straszyć ludzi!!!!!!! Wam chodzi tylko żeby ich ogłupić.
Taka prawda
miesiąc temu
Wszyscy powinni podwoić działania nie tylko Ci którymi dobrze się dyryguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na szczęście
miesiąc temu
Pan Bóg wie co robi i nic takim jak wy do tego!
afrykaner
miesiąc temu
największa katastrofa to ONZ które jest na amerykańskim łańcuchu.
After
miesiąc temu
Tommorow
xxx
miesiąc temu
szczepcie się :D bo jest na za dużo:D
Telenowela
miesiąc temu
Panie Guterres inne gazy i chemia to już nie jest groźna. To tylko CO2 jest beee, passe. Ludzie, ile to w Afryce czy w biednych krajach - wyrobnikach bogatych jak Indie czy Bangladesz truje się i środowisko. Kolorowe rzeczki, świecące jeziorka...itp. Tego to nie widać, ale CO2 jest wszędzie. To czemu garstka najbogatszych ma tzw. Private Jet, X-domów na świecie i multum ludzi do ogarniania tego jak jachty co palą ropę aby popływać na kilka dni dla relaksu... To jest mało szkodliwe społecznie? A technologia militarna, ile to samolotów lata w imię "walki o wolność"? To też nie zatruwa środowiska. A pozostałości po zubożonym uranie? W sumie to nie nasze problemy. Tylko szary obywatel wszystkiemu winny i ma płacić koleją daninę co nie wiele zmieni. Społeczeństwo ma się dalej zubażać w imię walki o dobry klimat. Tylko co to ta równowaga ekologiczna = kolejny biznes!!!
123
miesiąc temu
No nasz rząd na pewno podwoi wysiłki, a nawet zrobi więcej, tak nam dojebie podatków i podwyżek, że się posramy z radości.
bEKWaXLL
Widz
miesiąc temu
Pieniądze same ani nie grzeją ani nie ziębią :( Kolejne podatki z pewnością poprawią stan CO2. Zaraz na księżycu postawią fabryki, bo ich (korporacje) za nasze pieniądze będzie stać. Korpo dostanę kredyty na 0- %, które będą spłacać Kowalskie! Wszędzie takie mądrale, a ja mam teraz zimno w domu i kto mi ociepli stosunki?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić