Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Sekretarz ONZ apeluje do Kim Dzong Una. Boi się o życie Koreańczyków

4
Podziel się

Antonio Guterres publicznie zwrócił się do Kim Dzong Una. Sekretarz Organizacji Narodów Zjednoczonych poprosił "najwyższego przywódcę", aby zapewnił swoim obywatelom szczepionki przeciw COVID-19. Jak podkreślił, stawką są zdrowie i życie mieszkańców Korei Północnej.

Sekretarz ONZ apeluje do Kim Dzong Una. Boi się o życie Koreańczyków
Czy Kim Dzong Un spełni prośbę sekretarza generalnego ONZ? Stawką jest życie mieszkańców Korei Północnej (Getty Images)
bELdLESt

Antonio Guterres obawia się, że mieszkańcy Korei Północnej nie mają wystarczającej liczby szczepionek na COVID-19. Jak podaje portal arirang.com, sekretarz generalny ONZ wezwał więc Kim Dzong Una, aby zadbał o swoich obywateli i zapewnił im odpowiednią liczbę dawek preparatu.

Koronawirus w Korei Północnej. Apel sekretarza generalnego ONZ

Sekretarz generalny wygłosił uwagi na temat Korei Północnej w trakcie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na zabieraniu odczytano raport na temat przestrzegania praw człowieka i właśnie pod wpływem jego treści Antonio Guterres zaapelował do Kim Dzong Una.

bELdLESv

Antonio Guterres zaznaczył, że Kim powinien użyć wszystkich dostępnych środków, aby doprowadzić do zaszczepienia mieszkańców kraju. W tym – podjąć współpracę z przedstawicielami innych państw, którzy mogą udzielić mu koniecznego wsparcia.

Zobacz także: Zobacz też: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa
bELdLESB

Jak przypomniał Antonio Guterres, do czerwca do Korei Północnej powinno było trafić 1,7 mln dawek szczepionki AstraZeneca. Jednak termin dostarczenia preparatu został przełożony, pozostawiając mieszkańców kraju Kim Dzong Una bez dostępu do ochrony przed COVID-19.

Oficjalnie w Korei Północnej nie doszło do żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Wiele osób poddaje jednak te zapewnienia w wątpliwość. Ponieważ od wybuchu pandemii COVID-19 granice kraju Kim Dzong Una pozostają zamknięte, ONZ nie jest w stanie udzielać mieszkańcom pomocy humanitarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdLESW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Kim
2 miesiące temu
Pan życia i śmierci, i co mu zrobią?
Wojciech
2 miesiące temu
Białoruś też nie uległa presji Big Farmy i jakoś nie mają z tym problemu. No, poza tym że europejscy sługusi próbowali zmontować Łukaszence drugi Majdan.
Miranda
2 miesiące temu
To brzmi jak totalna farsa. Najpierw sekretarz się boi o prawa człowieka w Korei Płn. aby zaraz potem stwierdzić że Kim Dzong Un musi "użyć wszystkich dostępnych środków" 😂 Z jego szacunkiem do człowieka i życia ludzkiego to może oznaczać tylko masakrę piłą mechaniczną. Kraj w którym może nie ma a może tylko ludzie myślą że nie ma żadnego przypadku c19 nagle dyktator ma zobligować wszelkimi sposobami (raczej nie po dobroci) całą swoją populację do przyjęcia preparatów zachodnich (oni mają od dziecka wpojone nienawidzić wszystkiego co zachodnie) na wirusа, którego w ich przekonaniu w ogóle tam nie ma. Jeśli jakoś przekupią tego autorytarnego tłuścioszka aby to zrobił to dopiero będzie się mógł sekretarz martwić o prawa człowieka w Korei Płn.
bELdLESX
Babajaga77
2 miesiące temu
Kto się śmieje z KIMA tego zaraz nima.😂 A tak na poważnie to chyba jedyny normalny kraj co chodzi o tę pseudopandemię. Brawo Kim.👍
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić