aktualizacja 

Szef sztabu gubernatora zastrzelony. Poruszenie w USA

217

Roy McGrath, były szef sztabu Larry'ego Hogana, byłego gubernatora stanu Maryland, został zastrzelony podczas obławy policyjnej w poniedziałek (3 kwietnia) wieczorem w Tennessee.

Szef sztabu gubernatora zastrzelony. Poruszenie w USA
Roy McGrath (gettyimages, Pamela Wood,Baltimore Sun,Tribune News Service)

O śmierci byłego szef sztabu Larry'ego Hogan poinformował jego prawnik Joseph Murtha.

- FBI potwierdziło, że Roy McGrath zmarł na skutek obrażeń, które poniósł tego wieczoru - powiedział w oświadczeniu.

Podkreślił, że jest "to tragiczne zakończenie ostatnich trzech tygodni niepewności". - Chciałbym podkreślić, że Roy McGrath nigdy nie miał wątpliwości co do swojej niewinności - dodał. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Beata Kozidrak w "The Voice"? Nic z tego. "Nie jestem showmanką"

Okoliczności zdarzenia

FBI znalazła Roy McGrath w samochodzie w rejonie Knoxville w stanie Tennessee około godziny 18.30 czasu lokalnego. Podczas prób jego aresztowania doszło do "strzelaniny z udziałem agentów", podczas której doznał obrażeń. W związku z tym został przewieziony do szpitala.

Federalna obława trwała od 13 marca, kiedy to Roy McGrath nie stawił się w sądzie federalnym w Baltimore w stanie Maryland. Wydano wówczas nakaz jego aresztowania. Następnie FBI przeszukało jego dom w Naples na Florydzie. Przesłuchało też jego krewnych.

Zarzuty

Roy McGrath miał zostać postawiony przed sądem na podstawie zarzutów federalnych związanych z kierownictwem w Maryland Environmental Service.

Prokuratorzy stwierdzili, że mężczyzna w nieuczciwy sposób uzyskał odprawę w wysokości 233 647 dolarów, kiedy to odchodził w firmy, aby objąć stanowisko szefa sztabu Larry'ego Hogana w 2020 r. Miał dopuścić się również sfałszowania dokumentu, który miał potwierdzić, że gubernator zatwierdził tę płatność.

Dodatkowo oskarżono go o fałszowanie kart ewidencji czasu pracy podczas wakacji w Europie oraz kradzież pieniędzy na czesne na Harvardzie.

Źródło: cbsnews.com

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić