aktualizacja 

Szef ukraińskiego wywiadu: Zamach stanu w Rosji już się zaczął

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy twierdzi, że niepowodzenia wojenne doprowadzą do puczu w Rosji. – Ten proces już się rozpoczął – powiedział Kyryło Budanow w rozmowie ze Sky News. Ukraiński dowódca potwierdził też plotki o chorobach, na które ma cierpieć Władimir Putin.

Szef ukraińskiego wywiadu: Zamach stanu w Rosji już się zaczął
Władimir Putin zostanie usunięty z urzędu? Tak uważa ukraiński wywiad (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Kyryło Budanow bardzo precyzyjnie określił, kiedy jego zdaniem wojna z Rosją się zakończy oraz co to będzie oznaczało dla obu zaangażowanych w konflikt krajów.

Punkt przełomowy nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Większość aktywnych działań bojowych zakończy się do końca tego roku. W rezultacie odzyskamy władzę na wszystkich utraconych przez nas terytoriach, w tym w Donbasie i na Krymie – powiedział Budanow.

Skąd ta pewność? – To moja praca. Muszę wiedzieć. Kto jeśli nie ja? – odpowiedział nieco rozbawiony pytaniem Budanow. Twierdzi, że taktyka wroga nie zmieniła się pomimo przesunięcia sił na wschód, a Rosja ponosi ogromne straty. Nie chciał jednak mówić o ukraińskich stratach.

"Nie można powstrzymać zamachu stanu"

Budanow stwierdził, że niepowodzenia w wojnie z Ukrainą doprowadzą do zmiany władzy w Rosji. Według niego ten proces już się zaczął i "nie da się go zatrzymać". Czy to oznacza rychły pucz w Rosji?

Tak. Oni idą w tym kierunku i już tego nie zatrzymają. Mogę potwierdzić, że Putin jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Jest chory, cierpi na kilka różnych schorzeń, jednym z nich jest rak – twierdzi Budanow.

Ukraiński dowódca podkreślił też, że jego kraj walczy z Rosją od ośmiu lat i dzięki temu Ukraińcy wiedzą, że "ta mocno nagłośniona rosyjska potęga" jest mitem. – Nie są tak potężni jak się w Europie uważa. To horda ludzi z bronią - podsumował szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Zobacz także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić