aktualizacja 

Szef WHO ostrzega. Światu grozi kolejna pandemia

760

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że światu może grozić kolejna pandemia, a powstrzymać ją można tylko walcząc z innymi kryzysami m.in. z globalnym ociepleniem

Szef WHO ostrzega. Światu grozi kolejna pandemia
Tedros Adhanom Ghebreyesus (Getty Images)

Pandemia koronawirusa nie jest ostatnią. Zdaniem dyrektora generalnego WHO czekają nas kolejne kryzysy, chyba że ludzkość naprawi szkody, które wyrządziła na Ziemi. - 

Pojawi się kolejna pandemia

Tedros Adhanom Ghebreyesus przemawiał z okazji pierwszego w historii Międzynarodowego Dnia Gotowości na Epidemię zatwierdzonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ostrzegał, że ludzkość musi się zmobilizować i walczyć z kryzysem ekologicznym.

Historia mówi nam, że nie będzie to ostatnia pandemia, epidemie są faktem. [...]. Wszelkie wysiłki na rzecz poprawy zdrowia są skazane na niepowodzenie, chyba że ludzie zajmą się zależnością między ludźmi i zwierzętami oraz zmianami klimatycznymi, które sprawiają, że nasza Ziemia nie nadaje się do zamieszkiwania - powiedział szef WHO.
Zobacz także: Mutacja koronawirusa w Anglii. WHO komentuje niepokojące doniesienia

Ghebreyesus dodał, że świat jest krótkowzroczny i już zbyt długo obraca się tylko w zamkniętym kręgu "paniki oraz niedbalstwa". Pandemia koronawirusa pokazała, jak wiele problemów ma ludzkość, z którymi sobie nie radzi.

Szef WHO powiedział, że należy walczyć z globalnym ociepleniem, zainwestować w ochronę zdrowia i społeczeństwa. Te zmiany mogłyby sprawić, że "nasze dzieci oraz ich dzieci odziedziczą bezpieczniejszy, odporniejszy oraz bardziej długotrwały świat".

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić