Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Szef WHO ostrzega. Światu grozi kolejna pandemia

569
Podziel się:

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że światu może grozić kolejna pandemia, a powstrzymać ją można tylko walcząc z innymi kryzysami m.in. z globalnym ociepleniem

Szef WHO ostrzega. Światu grozi kolejna pandemia
Tedros Adhanom Ghebreyesus (Getty Images)

Pandemia koronawirusa nie jest ostatnią. Zdaniem dyrektora generalnego WHO czekają nas kolejne kryzysy, chyba że ludzkość naprawi szkody, które wyrządziła na Ziemi. - 

Pojawi się kolejna pandemia

Tedros Adhanom Ghebreyesus przemawiał z okazji pierwszego w historii Międzynarodowego Dnia Gotowości na Epidemię zatwierdzonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ostrzegał, że ludzkość musi się zmobilizować i walczyć z kryzysem ekologicznym.

Historia mówi nam, że nie będzie to ostatnia pandemia, epidemie są faktem. [...]. Wszelkie wysiłki na rzecz poprawy zdrowia są skazane na niepowodzenie, chyba że ludzie zajmą się zależnością między ludźmi i zwierzętami oraz zmianami klimatycznymi, które sprawiają, że nasza Ziemia nie nadaje się do zamieszkiwania - powiedział szef WHO.
Zobacz także: Mutacja koronawirusa w Anglii. WHO komentuje niepokojące doniesienia

Ghebreyesus dodał, że świat jest krótkowzroczny i już zbyt długo obraca się tylko w zamkniętym kręgu "paniki oraz niedbalstwa". Pandemia koronawirusa pokazała, jak wiele problemów ma ludzkość, z którymi sobie nie radzi.

Szef WHO powiedział, że należy walczyć z globalnym ociepleniem, zainwestować w ochronę zdrowia i społeczeństwa. Te zmiany mogłyby sprawić, że "nasze dzieci oraz ich dzieci odziedziczą bezpieczniejszy, odporniejszy oraz bardziej długotrwały świat".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(569)
Już Czas
2 lata temu
Jedyne co trzeba zrobić to odsunąć od władzy wszystkich tych co ludzią robią pranie mózgu wymysloną pandemią A to WHO to jest główne zło tego świata .Ten cały jego główny cherszt jestoskarrzony o zbrodnie przeciw ludzkosci na plwmionachvw afryce wie czemu ten przestępca jeszcze się udziela
Moja teoria
2 lata temu
Czemu nikt nie mówi o wybuchach wulkanów o płytach tektonicznych Moim zdaniem odwrócenie kota ogonem
Niko
2 lata temu
Widzę że wszyscy tutaj to wykształcona elita....
Emeryt
2 lata temu
WHO nas po prostu gnębi i tak chce do wyszczepienia wszystkich aż do wymordowania. A potem powiedzą że były to przyczyny globalnego ocieplenia.
Jeremiasz76
2 lata temu
Covid nie wystarczy to następne szykują
Bobik
2 lata temu
Spodobało im się to zniewolenie narodów
Pipi
2 lata temu
Trzeba by mieszać duże ilości bromu z wodą pitną w krajach rozwijających się...
On wie
2 lata temu
A Bill Gates czeka żeby wsadzić nam do głowy czipy!i będzie wiedział gdzie chodzicie wszyscy ty do Lidla czy do Biedronki
Karol
2 lata temu
A kto pierwszy umrze po szczepionce będzie miał pomnik na podwórku pałacu prezydenckiego
Rocco360
2 lata temu
Wszystko realizujecie z agendy 21 ekoteroryzm plandemia ubóstwo głód plan zrównoważonego rozwoju i skok na klasę średnią wszystko po to by ludzie kupili wasz plan NWO
Adam
2 lata temu
Polacy nie gęsi swój rozum mają
Mario
2 lata temu
Dobre bzdury tak jak bateria z pilota zakazi jezioro,a bateria z samochodu elektrycznego o rozmiarach 1x2 metra zakazi ocean ale jest super ekologiczna. To podobne bzdury że CO2 wywoła epidemie. Ludzie przestańcie wierzyć komunistom.
Damiano
2 lata temu
Blogoslawiony jest lud ktory nie widzi a jednak wierzy.....a rydzyk siedzi i liczy kase..... Dokladnie jest tak jak z tym panem z who...chociaż na pana to trzeba miec wygląd.
Mario
2 lata temu
Dobre bzdury tak jak bateryjka z pilota zakazi jezioro i jest nie ekologiczna A bateria 1x2 metra zakazi ocean ale jest super ekologiczna ludzie przestancie wieży w te bzdury.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić