Szkoła pod Kijowem. Rosyjscy żołnierze pozostawili wulgarne napisy

Wojska rosyjskie wycofują się z północnej Ukrainy. Na zajmowanych przez nie wcześniej terenach Ukraińcy znajdują zniszczone budynki i ciała brutalnie zamordowanych cywilów. Media społecznościowe obiegły zdjęcia ze szkoły w Borodziance pod Kijowem. Widać na nich wulgarne napisy pozostawione przez żołnierzy.

Szkoła pod Kijowem. Rosyjscy żołnierze pozostawili wulgarne napisy
Rosjanie zostawili na ścianach szkoły wulgarne napisy (Twitter, Nexta)

"Koniec z banderowcami"; "p… Ukraińcy" – głoszą napisy pozostawione przez rosyjskich wojskowych na ścianach ukraińskiej szkoły. Fotografie ukazujące całkowicie zdewastowane sale lekcyjne błyskawicznie obiegły media społecznościowe.

Rosjanie rozkradli przybory szkolne. Zdjęcia obiegły sieć

Budynek szkoły został mocno zniszczony. Żołnierze ukradli z niego wszelką elektronikę oraz przybory szkolne. Zdjęcia sal lekcyjnych po opuszczeniu przez rosyjskich wojskowych opublikował na Twitterze serwis Nexta.

Na ścianach z drzewami, ptakami i rysunkami dzieci pojawiło się wulgarne graffiti. Jeden z zamieszczonych napisów mówi, że ukraiński batalion Azow "ssie", dołączono do niego wymowny obrazek. "Rosja, nasz ukochany kraj" – głosi kolejny napis.

Tak wygląda szkoła w Borodziance po "wyzwoleniu" przez rosyjskich najeźdźców – napisał serwis Nexta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Borodzianka. Na przedmieścia Kijowa spadły bomby

Leżąca na północny zachód od stolicy Borodzianka była od początku wojny miejscem ciężkich walk. Liczyła przed inwazją 13 tys. mieszkańców. Teraz służby podają, że w zniszczonych domach może być ok. 2 tys. zabitych ludzi. Rosjanie użyli na przedmieściach Kijowa bomb termobarycznych i fosforowych.

Obejrzyj także: Relacja z ulic Kijowa. "Wielu odchodzi, ale są też tacy, którzy chcą pozostać"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić