o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Szkoła zdalnie i e-lekcje także od września? Nowy pomysł ministerstwa

80
Podziel się

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przekazał, że rząd ma przygotowane "rozwiązania prawne", które umożliwią kontynuację nauki zdalnej w nowym roku szkolnym. Wiąże się to z obawami przed drugą falą epidemii koronawirusa.

Szkoła zdalnie i e-lekcje także od września? Nowy pomysł ministerstwa
Nauka zdalna może być kontynuowana także w nowym roku szkolnym (Getty Images)
bDIDyeJN

Wiadomo, że do końca tego roku szkolnego uczniowie nie wrócą już do szkół. Dariusz Piontkowski w Programie 1 Polskiego Radia powiedział, że w zdalnym nauczaniu, tak samo jak w tradycyjnym, dużo zależy od postawy ucznia i jego zaangażowania. Podkreślił, że większość uczniów starała się realizować zadany materiał.

Minister edukacji narodowej zaznaczył, że dostrzega wady związane z nauką zdalną. Dodał jednak, że w związku z pandemią koronawirusa była to jedyna możliwość.

bDIDyeJP
Tego typu nauczanie wymaga olbrzymiej samodyscypliny i zgadzam się, że duża część dzieci i młodzieży nie jest na to przygotowana. Mieliśmy dwa wyjścia - nie robić nic i uznać, że nie da się nic zrobić lub skorzystać z nowoczesnych środków komunikacji i przeprowadzić kształcenie na odległość, jak większość krajów Europy i na świecie - powiedział minister edukacji narodowej.

Czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach?

Piontkowski powiedział, że wielu nauczycieli obawia się powrotu do szkół. Poinformował, że resort jest przygotowany na możliwość kontynuacji nauki zdalnej w nowym roku szkolnym, jeśli dojdzie do drugiej fali epidemii koronawirusa.

Mamy już rozwiązania prawne, które umożliwiają ewentualne rozpoczęcie nauczania na odległość wraz z początkiem nowego roku szkolnego - podkreślił szef MEN.
bDIDyeJV

Zobacz także: Na jakich zasadach powrót do szkół? Minister Piontkowski: Rozważamy kilka wariantów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIDyeKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
Nauczycielka
9 miesięcy temu
Uczę w szkole i mam dość tego cyrku, oszukiwania samych siebie,rodziców, uczniów, że rząd wie co robi i wszystko jest pod kontrolą. Mam dość nagonki na nauczycieli, że biorą pieniądze za nic. Mnie nikt nie pytał, czy takie rozwiązanie mi odpowiada, czy mam warunki i sprzęt, aby pracować zdalnie. Jak słyszę, że istnieje możliwość, że we wrześniu nie wrócimy, to zastanawiam się jak mamy pracować z dziećmi w 1 klasie, 4 klasie w sytuacji ,gdy nie znamy dzieci. Moim zdaniem rząd musi znaleźć inne rozwiązanie, bo to co się dzieje jest że szkodą dla dzieci i ich rodzin i proszę wierzyć, że dla sporego grona nauczycieli.
Asia
9 miesięcy temu
To niech mi jeszcze druga pensję wypłaca rząd
Ubawiony
9 miesięcy temu
W kościołach bez limitu, w sklepach bez limitu, na deptakach bez limitu. Szkoła zamknięta. Piontkowski ty się słyszysz?
bDIDyeKr
Kinga
9 miesięcy temu
Tak źle i tak nie dobrze, bo jeśli szkoły zostaną otwarte to wszyscy będą mówili że to zagrożenie życia dziecka, z kolei jeśli zostanie przedłużone nauczanie zdalne to większość powie że dziecko traci kontakt z rówieśnikami. Jak to się mówi jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
AddanDeith
9 miesięcy temu
A co z dziećmi niepełnosprawnymi? Mam dwoje dzieci autystycznych. Jedno 6 a drugie 13 lat Co z nimi? Od Marca siedzimy w domu. Jako matka muszę być terapeutką, psychologiem i robić muzykoterapię,SJ,logopedię i cuda niewidy. Komuś tutaj rozum odebrało
Najnowsze komentarze (80)
sonia
7 miesięcy temu
Jakim prawem i dlaczego, dlaczego? narazone ma byc zdrowie i zycie dzieci ?pytam dlaczego tak bogate i duze Stany sobie z pandemia nie radza ? dlaczego na kremacje ciala leza 2 tygodnie? BO TO POWAZNA EPIDEMIA ,TYLE UMIERA ! A TO WSZYSTKO DOPIERO PRZED NAMI
sonia
7 miesięcy temu
Jakim prawem i dlaczego, dlaczego? narazone ma byc zdrowie i zycie dzieci ?pytam dlaczego tak bogate i duze Stany sobie z pandemia nie radza ? dlaczego na kremacje ciala leza 2 tygodnie? BO TO POWAZNA EPIDEMIA ,TYLE UMIERA!A TO PRZED NAMI
nauczyciel7
8 miesięcy temu
Ma mieć same piątki, a nic nie umie. Rodzice myślą, że szkoła wychowa i wykształci ich dzieci. Nawet nie potrafią nauczyć podstawowych zasad kultury, nie mówiąc o innych zasadach. Współczesny rodzic goni za pieniędzmi, a jak dziecko dostanie złą ocenę, bo się nie nauczyło- to jest wina tylko nauczyciela. Wtedy podnoszą larum i lecą na skargę do dyrektora jacy to są pokrzywdzeni. Dość tego- bycie rodzicem- to jest właśnie praca nie na jeden etat, a na dwa lub trzy. Ile czasu poświęcicie swoim dzieciom- tyle w przyszłości zaowocuje. Nauczyciele są fachowcami, dobrze wykształconymi, a nie "chłopcami di bicia". Jeśli rodzice nie mają szacunku dla nauczyciela- to od razu widać po dziecku w szkole też lekceważący stosunek. Dość tego!
Teresa
8 miesięcy temu
Nauczycielą nie chce się pracować na lekcji tylko odwalą co muszą i nikt tego nie sprawdza moje dziecko i tak ma większość zadawane do domu
Anna
8 miesięcy temu
Nie rozumiem oburzenia przecież ci którzy chcieli mogli posłać dzieci do szkoły tyle że jak się okazało to nie było chętnych nikt nie chciał ryzykować dla mnie to teraz podburzanie społeczeństwa propaganda przed wyborami rozumiem że jeżeli dzieci bedą miały ójść do szkoły to zostaną wszyscy nauczyciele i dzieci przebadani na obecność koronowirusa
Mama
8 miesięcy temu
Pensja dla rodziców .To oni pracują z dziećmi Praca nauczyciela ogranicza się do SMSa z podaniem zadań z cwiczen .Pracują realnie dzieci i ich rodzice.
nool
9 miesięcy temu
Samorządy zacierają rączki. Oszczędzą na utrzymaniu szkół i pensjach nauczycieli.
MatkA
9 miesięcy temu
Dzieci maja siedziec bez ruchu przez cale dnie, same w domu. Przeciez zgodnie z prawem dzieci do 13roku zycia nie moga byc same. Kto ma z nimi zostac, mamy zatrudniac pomoc domowa czy jako matki bedziemy d6skryminowane bo zabroniona nam bedzie praca i kariera zawodowa
bDIDyeKj
Majamejs
9 miesięcy temu
Obawiają się nauczyciele,bo trzeba będzie się wziąć do roboty,ruszyc duży z domu,tarez totalnie olewaja,lekcje połowę tego lub mniej,a czasami nawet nie połączą się bo pewnie inne sprawy ważniejsze,a kasa leci.
ojciec
9 miesięcy temu
Baseny otwarte a szkoły nie? No kpina jakaś!
załamana
9 miesięcy temu
Mówią, że nauczyciele w szkole nic nie robią, nie uczą, tylko pensje biorą i oczywiście stanowczo za duże bo to tylko 18 godzin... A teraz co?! Rodzic nie potrafi dziecka nauczyć... Przecież to takie proste i każdy to potrafi. Rok temu jak nauczyciele potrzebowali wsparcia od rodziców to zostali zmieszani z błotem. Nawet co niektórzy byli skłonni twierdzić, że nauczyciele są zbędni, samemu by się dało radę z pomocą internetu dziecko nauczyć. Teraz się okazuje, że jednak bez nauczyciela problem, ale i tak mimo, że nauczyciele nie mają na to wpływu, to i tak ich wina, że nauczanie zdalne nie idzie tak jak powinno... "Żebyś cudze dzieci uczył"
Ika
9 miesięcy temu
W przeciętnej szkole podstawowej w moim mieście jest 700 osób, biegających , kaszlących,smarkających. Na korytarzach tłum, na sali gimnastycznej po 60 osób ćwiczących, nie sądzę aby ta sytuacja nie wpłynęła na nikogo zdrowie lub nawet na życie. Może czyjaś babcia, wujek, jakiś nauczyciel straci życie w wyniku zarażenia którego nie można umknąć w Polskich szkołach. Czy nie jest to wystarczający powód żeby szkoły były zamknięte. Zwykła grypa jest pogromem w klasach a tu chodzi o czyjeś życie. Dzieci nie maja towarzystwa? ?? Przecież wychodzą na place zabaw , na podwórka i bawią się z innymi. Współczuję rodzicom, ale nie ma wyjścia może trzeba wypracować jakieś inne metody współpracy z nauczycielami, nie wiem. Lecz całym sercem jestem za tym żeby szkoły były zamknięte aż będzie bardziej bezpiecznie.
Kasia
9 miesięcy temu
Tragedia ro zdalne nauczanie!izolacja dzieci od rówieśników,psucie oczu a godziny okrojone!!Nauczyciele tez są rodzicami i oprócz tego ze urzad nasze dzieci to równie maja swoje i obowiązki jak kazdy!!ja mam szczescie ze pracuje w domu moge pomoc córce w lekcjach podam obiad i po prostu jestem,ale co z rodzicami na etatach!??dziadkowie przepraszam ale nie ogarną wielu platform i maili od nauczycieli!!Chcemy normalności!!!
Smutny
9 miesięcy temu
Dzieci chcą do szkoły brakuje im rówieśników
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić