Szok na warszawskim osiedlu. Skąd to się wzięło w stolicy?

6

Warszawscy strażnicy miejscy zabezpieczyli w Wilanowie agamę brodatą - niewielką jaszczurkę, która przyjechała do stolicy razem z pewną rodziną... aż z Bieszczad! Ekopatrol przewiózł egzotyczne zwierzę do warszawskiego zoo, gdzie zaopiekowali się nim kompetentni specjaliści.

Szok na warszawskim osiedlu. Skąd to się wzięło w stolicy?
Wędrowniczka z Bieszczad trafiła do warszawskiego zoo (PAP, Straż Miejska, Albert Zawada)

Straż miejska w poniedziałek 5 września około godziny 10:15 odebrała zaskakujące zgłoszenie od mieszkanki ulicy Branickiego w warszawskim Wilanowie. Zgłaszająca poinformowała, iż przywiozła z Bieszczad dziwną jaszczurkę, którą "jakieś dziecko zauważyło nad Soliną".

Jaszczurkę przywiozła z Bieszczad. Zdradziła powód

Na miejsce udali się strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Mieszkanka Wilanowa powiedziała, że w związku z tym, iż nie udało jej się znaleźć właściciela, postanowiła zabrać zwierzę ze sobą do Warszawy, aby tam mogli się nim zaopiekować specjaliści. Egzotyczna jaszczurka może bowiem nie przeżyć w naszym naturalnym środowisku.

Agama była w dobrym stanie, nie miała żadnych obrażeń. Przewieźliśmy ją do centrum CITES na terenie warszawskiego zoo – mówi strażniczka z Ekopatrolu.

Specjaliści stwierdzili, że agama jest zdrowa i jeszcze dość młoda. Bieszczadzka wędrowniczka pozostała pod opieką pracowników CITES.

Agama brodata jest jednym z najpopularniejszych gatunków hodowlanych jaszczurek w Polsce. Uwagę przyciąga jej niezwykły wygląd. Właśnie z tego powodu najczęściej wielu miłośników gadów decyduje się na zakup agamy brodatej jako jednego z pierwszych podopiecznych.

Jaszczurki te prowadzą dzienny tryb życia. Komunikują się ze sobą kiwaniem głowami, machaniem przednimi łapami i przysiadaniem na przednich łapach. W razie konieczności, potrafią biec na tylnych nogach. Żyją samodzielnie, spotykając się z innymi osobnikami tylko na czas rozmnażania.

Zobacz także: "Niejasne układy". Mocne oskarżenia ws. gruntów wiceministra PiS
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić