Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Dantejskie sceny w kościele. W środku pełno krwi

226
Podziel się

Do kościoła na osiedlu Budziwój w Rzeszowie w województwie podkarpackim doszło do włamania. Stało za nim dwóch mężczyzn, którzy postanowili urządzić sobie libację alkoholową. Kiedy do środka wszedł zaniepokojony ksiądz, został przez nich pobity.

Dantejskie sceny w kościele. W środku pełno krwi
Do libacji alkoholowej i ataku na księdza doszło do Kościoła w Rzeszowie-Budziwoju (Google Maps)
bEKyZjZx

Po wejściu do środka ksiądz zastał zdewastowane wnętrze. Na posadzce i ołtarzu znajdowała się krew oraz stały liczne butelki po alkoholu. Na widok duchownego sprawcy postanowili zbiec do zakrystii.

Wszedłem do środka, a tam pełno krwi. Wnętrze kościoła zdemolowane. Wszędzie butelki po alkoholu, na ołtarzu stała butelka wódki. Dwaj młodzieńcy, którzy pokaleczyli się wchodząc przez okna, uciekli do zakrystii – relacjonował ksiądz Mieczysław Lignowski (Rzeszownews.pl).
bEKyZjZz

Włamanie do kościoła. Zdewastowali wnętrze i brutalnie pobili księdza

Ksiądz Lignowski postanowił pójść za włamywaczami. Decyzja okazała się tragiczna w skutkach – duchowny został zaatakowany przez jednego ze sprawców, który zaczął brutalnie okładać go pięściami. Wycofał się więc, jednocześnie zamykając budynek na klucz.

Zobacz także: Zobacz też: Atak na księdza. Nagranie z kościoła
bEKyZjZF

Poszkodowany duchowny wezwał na miejsce policję raz pogotowie ratunkowe. Stróże prawa zatrzymali sprawców, a ratownicy zajęli się ofiarą pobicia. Prokurator Wojciech Przybyło ujawnił, że zatrzymani to 18 i 20-latek, którzy w przeszłości byli wielokrotnie notowani. To ich pierwsze tak poważne przestępstwo.

Sprawcy to dwaj młodzi mężczyźni. Jeden ma 18 lat, a drugi 20. Wielokrotnie notowani, choć jeszcze nie karani – wyjaśnił prokurator Wojciech Przybyło (Nowiny24).

Sami zatrzymani tłumaczyli, że włamali się do kościoła, ponieważ na zewnątrz było im zbyt zimno. 18 i 20-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia zabytku, naruszenia miru domowego poprzez wdarcie się do zabytkowego kościoła oraz kierowania gróźb karalnych. Konserwator zabytków oszacował wartość zniszczeń na minimum 10 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyZkaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(226)
Gość
7 miesięcy temu
To ta wolność zle pojmowana uczą się WY,,,,,LAĆ już strach nas oblega chodząc po ulicy o zmroku .Nic się nie stało tacy młodzi są
kkk
8 miesięcy temu
ogrzać się i szkody na 10 tys.. przekonujące
kim
8 miesięcy temu
Ich dziadkowie należeli do UPA to w genach się dostaje
bEKyZkab
maciek
8 miesięcy temu
skansen głęboko wierzących
dede
8 miesięcy temu
jak panowie w sukienkach w czasie kazań będą nawoływać do nienawiści to myślę,że częściej będą dostawali oklep, ludziska mają już dosyć tej lawendowej propagandy i hejtu
Mohandys
8 miesięcy temu
Ziomale, w młodości byli ministrantami i tam zaczynali popijanie wina mszalnego
qqqq
8 miesięcy temu
do tego prowadzi bezstresowe wychowanie i azjatycka wolność
wik
8 miesięcy temu
I znowu alkohol w roli głównej. Czy zamiast wojny o wszystko połączymy siły w walce z groźnymi używkami?
Janek dlugi
8 miesięcy temu
Niech lewactwo zalegalizuje narkotyki i inne używki to będzie więcej takich demolek Młodzi którzy idą na protesty są opłacani więc po co pracować skoro można zarobić na ulicy Wystarczy popatrzeć na tych w stolicy , klub za darmo , testy do narkotyków za darmo , prezerwatywy za darmo ,szkolenia opłacone przez PO i lewaków do walk ulicznych i oczywiście kasa za wyjście na ulicę Opłacają to wszystko naszą kasą którą nam ukradli i zdeponowali u Sorosa
jestem!
8 miesięcy temu
z błyskawica w sercu w alkoholem w dłoni pobijemy dziś księzulka
Mika
8 miesięcy temu
Zbudować na największym placu pręgierz i zakarę dla przygładu ich tam zakuć. Nasze państwo zbyt się z takimi cacka.
Lech
8 miesięcy temu
Wyznawcy błyskawicy posłuchali Lampartowej oraz Owsiaka Róbta co chceta.Lampart,powinna otrzymać zarzuty o podżeganiu do przestępstwa,gdyż ona rozpętała chamstwem fale zniszczeń kościołów i ataków na księży.
Vik
8 miesięcy temu
"usłyszeli zarzuty uszkodzenia zabytku, naruszenia miru domowego poprzez wdarcie się do zabytkowego kościoła oraz kierowania gróźb karalnych." Ale za pobicie księdza nie zostali oskarżeni?
bEKyZjZT
Twój Nick
8 miesięcy temu
Kościół był nieużywany, czyli nie pełnił funkcji religijnych. Młodzi ludzie chcieli się tylko ogrzać (alkohol miał im w tym pomóc). Gdy przyszedł ksiądz, pewnie się wystraszyli, bo tyle złych rzeczy się słyszy o księżach... Można założyć, że działali pod wpływem stresu i w samoobronie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić