Dantejskie sceny w kościele. W środku pełno krwi

388
Podziel się:

Do kościoła na osiedlu Budziwój w Rzeszowie w województwie podkarpackim doszło do włamania. Stało za nim dwóch mężczyzn, którzy postanowili urządzić sobie libację alkoholową. Kiedy do środka wszedł zaniepokojony ksiądz, został przez nich pobity.

Dantejskie sceny w kościele. W środku pełno krwi
Do libacji alkoholowej i ataku na księdza doszło do Kościoła w Rzeszowie-Budziwoju (Google Maps)

Po wejściu do środka ksiądz zastał zdewastowane wnętrze. Na posadzce i ołtarzu znajdowała się krew oraz stały liczne butelki po alkoholu. Na widok duchownego sprawcy postanowili zbiec do zakrystii.

Wszedłem do środka, a tam pełno krwi. Wnętrze kościoła zdemolowane. Wszędzie butelki po alkoholu, na ołtarzu stała butelka wódki. Dwaj młodzieńcy, którzy pokaleczyli się wchodząc przez okna, uciekli do zakrystii – relacjonował ksiądz Mieczysław Lignowski (Rzeszownews.pl).

Włamanie do kościoła. Zdewastowali wnętrze i brutalnie pobili księdza

Ksiądz Lignowski postanowił pójść za włamywaczami. Decyzja okazała się tragiczna w skutkach – duchowny został zaatakowany przez jednego ze sprawców, który zaczął brutalnie okładać go pięściami. Wycofał się więc, jednocześnie zamykając budynek na klucz.

Zobacz także: Zobacz też: Atak na księdza. Nagranie z kościoła

Poszkodowany duchowny wezwał na miejsce policję raz pogotowie ratunkowe. Stróże prawa zatrzymali sprawców, a ratownicy zajęli się ofiarą pobicia. Prokurator Wojciech Przybyło ujawnił, że zatrzymani to 18 i 20-latek, którzy w przeszłości byli wielokrotnie notowani. To ich pierwsze tak poważne przestępstwo.

Sprawcy to dwaj młodzi mężczyźni. Jeden ma 18 lat, a drugi 20. Wielokrotnie notowani, choć jeszcze nie karani – wyjaśnił prokurator Wojciech Przybyło (Nowiny24).

Sami zatrzymani tłumaczyli, że włamali się do kościoła, ponieważ na zewnątrz było im zbyt zimno. 18 i 20-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia zabytku, naruszenia miru domowego poprzez wdarcie się do zabytkowego kościoła oraz kierowania gróźb karalnych. Konserwator zabytków oszacował wartość zniszczeń na minimum 10 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić