Szok w szkole. 13-latka zrobiła to nauczycielce. Grozi jej więzienie

44

Dramat rozegrał się w Perth w stanie Australia Zachodnia. 13 i 14-latka dopuściły się ataku na jedną z nauczycielek. W wyniku śledztwa wyszło na jaw, że nastolatki planowały zabić 50-latkę. Swoje zamiary omawiały przez komunikator internetowy.

Szok w szkole. 13-latka zrobiła to nauczycielce. Grozi jej więzienie
13 i 14-latka zostały aresztowane. Próbowały zabić nauczycielkę, wszystko wcześniej zaplanowały (Getty Images)

Jak podaje The Guardian, do ataku doszło w Willetton Senior High School, gdzie uczęszczały aresztowane nastolatki. Fiona Stanley została dźgnięta przez jedną z uczennic i przewieziona do szpitala. Życiu 50-letniej nauczycielki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ofiara otrzymała centymetrową ranę w okolicy lewej pachy i została przewieziona do szpitala na leczenie – potwierdził rzecznik policji (The Guardian).

Uczennice próbowały zabić nauczycielkę. Wszystko zaplanowały

Po nieudanej próbie zabójstwa 13-latka zbiegła z terenu szkoły i jeszcze tego samego wieczoru została aresztowana. W toku śledztwa wyszło na jaw, że atak był szczegółowo zaplanowany, a uczennica działała w porozumieniu ze starszą o rok koleżanką.

Zobacz także: Zobacz też: Katowice. Zarzut zabójstwa i areszt dla kierowcy autobusu

Obie uczennice usłyszały zarzuty usiłowania zabójstwa. Zostaną postawione przed Sądem dla Nieletnich w Perth. Pat Byrne, prezes Stanowego Związku Nauczycieli, przyznał, że wydarzenie odbiło się szerokim echem w środowisku nauczycielskim.

Każdy nauczyciel i dyrektor powinien mieć możliwość pójścia do pracy z poczuciem, że jest bezpieczny w swoim miejscu pracy – podkreślał Pat Byrne (The Guardian).
Zobacz także: Latarnia umarłych stanęła pod Lublinem. Pierwszy taki obiekt od wieków w Europie!
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić