Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DKP
|

Sensacyjne wynik badań naukowców z NASA. Dotyczą Marsa

20
Podziel się:

NASA postanowiła sprawdzić, jak grzyby i bakterie poradzą sobie na Marsie. Badania przeprowadzono w ziemskiej stratosferze, gdzie warunki są podobne do tych, które są na Marsie.

Sensacyjne wynik badań naukowców z NASA. Dotyczą Marsa
Mars (Pixabay)

NASA oraz Niemiecka Agencja Kosmiczna w 2019 roku zdecydowały się na eksperyment. Wpuścili do stratosfery grzyby i bakterie, które występują do Ziemi. Czemu akurat tam? Bo ta część atmosfery jest podobna do tej, która jest na Marsie.

W pojemniku MARSBOx umieszczono kilka organizmów. Były to zarodniki grzybów aspergillus niger (kropidlak czarny) i salinisphaera shabanensis, staphylococcus capitis subsp. capitis oraz buttiauxella sp., a także MASE-IM-9.

Wyniki są zaskakujące. Organizmy te wystawiono na promieniowanie UV, znacznie mocniejsze niż takie, które wywołuje oparzenia. Okazało się, że część grzybów i bakterii zdołała przetrwać w takich warunkach.

Próbki następnie odzyskano. Aspergillus niger udało się nawet ożywić. Na Marsie bakterie te przetrwałyby, ale krótko. Badania te jednak pokazują, że organizmy ziemskie mogą zanieczyścić Marsa.

Zobacz także: Tak brzmi wiatr na Marsie. NASA udostępnia niesamowite nagranie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
UFO
5 miesięcy temu
Musicie dokonać wyboru ? albo terraformowanie Marsa albo zanieczyszczenie planety
qość
rok temu
Ciekawe że nie wysłano pieczarek a jeden z najbardziej zjadliwych pleśniaków . Czyżby początek badań nad bronią która zda egzamin na Marsie
Bytomir
rok temu
W Bytomiu powstało BIuro Osób Bezurzytecznych
Aśka
rok temu
Jedyne co do tej pory wysłano w kosmos to ludzką wyobraźnię 😂😅🤣
Emilian58
rok temu
Na Ziemi są trzy czerwone pustynie gdzie można spotkać sprzęt Google! To tak na marginesie. W każdym razie NASA to wciąż świetny bankomat dla szubrawców i owszem.
Lolipop
rok temu
A ja lubię chleb ze smalcem
już jest!!!
rok temu
Pierwsze ziemskie urządzenie, przywiozło już tam życie!
CNNNC
rok temu
Lekarze leczac raka podaja chemie . Jakby nie wiedzieli ze wszystkie patogeny czyli zarazki przezyja . Poumieraja w nas bakterie dobre i nasza odpornosc . Takie zarazki zawsze przezyja . Never i nigdy chemii i radioterapi
heh
rok temu
Boszsz, atmosfera na Marsie to prawie czysty CO2, więc nie jest podobna do ziemskiej stratosfery z azotem i tlenem. "Wpuścili do stratosfery grzyby i bakterie, które występują do Ziemi. Czemu akurat tam? Bo ta część atmosfery jest podobna do tej, która jest na Marsie."
heh
rok temu
Żenada, autorka nie odróżnia bakterii od grzybów? Aspergillus czyli kropidlak to jest grzyb. A odwa podaje: "Aspergillus niger udało się nawet ożywić. Na Marsie bakterie te przetrwałyby, ale krótko."
Pipiip
rok temu
Życie było ma Marsie i juz się zł nvzyl z do nczyluz
PAN HDWP
rok temu
Chłopak ostrzega przed Pauliną boginią, zaraziła mnie grzybem, lub inną pieczarką. Nawet Harris nie pomoże, o mój Boże, o mój Boże.
Pd:/
rok temu
Kto tym ludziom za te bzdury płaci latami ?????
Ciekawe
rok temu
A kto wypuścił COVIDA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić