Szokujący widok na drodze ekspresowej. Policja pokazała nagranie

15

Do niecodziennej sytuacji doszło na drodze ekspresowej S-5. Policjanci ze Żnina zatrzymali kobietę, która poruszała się drogą szybkiego ruchu elektrycznym wózkiem inwalidzkim.

Szokujący widok na drodze ekspresowej. Policja pokazała nagranie
Policjanci ze Żnina zatrzymali kobietę, która poruszała się drogą szybkiego ruchu elektrycznym wózkiem inwalidzkim. (Policja)

O zdarzeniu informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. W czwartek 25 lutego ok. godziny 14.30 policjanci ze Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) dostali zgłoszenie dotyczące kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S-5.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na wskazane miejsce. Mundurowi w bezpieczny sposób pomogli kobiecie opuścić drogę szybkiego ruchu. 38-letnia mieszkanka gminy Rogowo bezpiecznie wróciła do domu.

Kobieta miała tłumaczyć się, że na S-5 znalazła się przypadkiem, gdyż pomyliła zjazdy. 38-latka chciała pojechać w kierunku Bydgoszczy, a omyłkowo znalazła się na drodze w stronę Poznania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" 38-latka została ukarana mandatem w wysokości 50 zł. Policja przypomina, że zgodnie z przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy, a tym samym jest niedopuszczalne poruszanie się po drodze ekspresowej.

Zobacz także: Przyczepa niepotrzebna. Przewoził cały bagaż na dachu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić