Koronawirus. Szpiedzy ujawniają, co dzieje się w Korei Północnej

45

Agencja szpiegowska Korei Południowej przedstawiła nowe ustalenia na temat Północy. Pracownicy mieli za zadanie sprawdzić, czy w sąsiednim kraju rozpoczęły się szczepienia na COVID-19. Ujawnili też, czy Kim Dzong Un już przyjął preparat.

Koronawirus. Szpiedzy ujawniają, co dzieje się w Korei Północnej
Kim Dzong Un przyjął już szczepionkę na COVID-19? Zaskakujące ustalenia południowokoreańskich szpiegów (Getty Images, Kyodo News/Contributor)

Jak informuje Business Times, autorzy ustaleń na temat Korei Północnej pracują w Narodowej Służbie Wywiadu Korei Południowej. Najnowsze informacje na temat Kim Dzong Una i jego kraju przedstawił Ha Tae-keung, polityk, który brał udział w spotkaniu agentów.

Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un jest zaszczepiony na COVID-19?

Jak relacjonował Ha Tae-keung, południowokoreańscy agenci nie potwierdzili, aby do Korei Północnej przybyły pierwsze transporty szczepionek na COVID-19. Ich ustalenia stoją w sprzeczności z deklaracjami przedstawicieli Organizacji Narodów Zjednoczonych, którzy zapewniali, że mieszkańcy kraju Kim Dzong Una otrzymają preparaty w ciągu pierwszej połowy 2021 roku.

Agenci dążyli do zweryfikowania doniesień o przyjęciu przez Kim Dzong Una szczepionki na COVID-19. Nie znaleźli jednak żadnych dowodów na to, że "najwyższy przywódca" rzeczywiście otrzymał już przynajmniej pierwszą dawkę preparatu, nie mówiąc o jego rodakach.

Zobacz także: Zobacz też: Dzieciństwo dyktatora Korei Północnej

Aby ustalić przyczynę braku rozpoczęcia szczepień w Korei Północnej, zwrócono się do UNICEF. Organizacja współpracuje z WHO w zakresie zamawiania oraz dystrybucji szczepionek na COVID-19 dla państw, których ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na zakup preparatów.

Jak twierdzi rzecznik UNICEF, do wysłania szczepionek do Korei Północnej nie doszło z winy drugiej strony. Przedstawiciele rządu Kim Dzong Una mieli nie dostarczyć kluczowych dokumentów, bez których przedstawienia rozpoczęcie procesu dystrybucji preparatu jest niemożliwe. Na razie nie wiadomo również, kiedy dokładnie nastąpi dostawa.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić