Szukała grzybów. Dokonała makabrycznego odkrycia

64

Wyprawa na grzybobranie zakończyła się przerażającym odkryciem. W ostatni piątek (12 sierpnia) kobieta postanowiła udać się na grzyby w pobliżu miejscowości Dąbrowica w gminie Baranów Sandomierski. Tyle że zamiast prawdziwków, znalazła ludzką czaszkę.

Szukała grzybów. Dokonała makabrycznego odkrycia
Szukała grzybów. Dokonała makabrycznego odkrycia (Adobe Stock, Eileen Kumpf)

Pogoda sprzyja ostatnio grzybobraniu i powoli wchodzimy w najlepszy okres dla zbieraczy grzybów. Dlatego nie powinno dziwić, że w lasach przybywa śmiałków, którzy przeczesują leśne runo w poszukiwaniu dorodnych okazów. Tak też było w przypadku kobiety, która w ostatni piątek wybrała się do terenów leśnych niedaleko miejscowości Dąbrowica w gminie Baranów Sandomierski.

Szukała grzybów. Dokonała makabrycznego odkrycia

Kobieta zamiast grzybów znalazła ludzką czaszkę. O swoim przerażającym odkryciu natychmiast poinformowała służby. Po tym jak zatelefonowała na numer alarmowy, we wskazanej lokalizacji pojawili się funkcjonariusze oraz prokurator.

Jak poinformował serwis tyna.info.pl, służby bardzo szybko podjęły decyzję o przeczesaniu lasu pod kątem znalezienia reszty szkieletu. Nietypowe zgłoszenie dotarło do policji po godz. 18.00 i w lesie zaczęło się ściemniać. Dlatego z pomocą przyszli strażacy-ochotnicy, którzy za pomocą reflektorów oświetlili teren.

Poszukiwania wznowiono w sobotę (13 sierpnia), ale nie przyniosły one rezultatów i nie znaleziono w lesie kolejnych kości.

Czaszkę zabezpieczono, po czym zostanie ona poddana badaniom w Zakładzie Medycy Sądowej. Tam biegli ocenią, jak wiele lat mają odkryte szczątki. Niewykluczone, że są to pozostałości po jednej z ofiar II wojny światowej.

Jako że w XX wieku na obecnych terenach Polski dochodziło do wielu walk w ramach I oraz II wojny światowej, pod ziemią mogą znajdować się szczątki poległych żołnierzy. W razie takiego odkrycia, każdorazowo powinniśmy informować o tym służby, których zadaniem jest ustalenie, czy szczątki pochodzą sprzed lat, czy może należały do kogoś żyjącego współcześnie.

Zobacz także: Śnięte ryby w zatrutej Odrze. "Odór rozkładających się ciał jest przeraźliwy"
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić