o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Szwecja w strachu. W Malmö doszło do całej serii wybuchów

377
Podziel się

Trzy potężne eksplozje w mniej niż godzinę zszokowały w nocy ze środy na czwartek mieszkańców szwedzkiego. Policja uważa, że najprawdopodobniej te zdarzenia są powiązane ze sobą. Ewakuowano mieszkańców okolicznych bloków.

Szwecja w strachu. W Malmö doszło do całej serii wybuchów
Trzy eksplozje w ciągu pół godziny (Twitter)
bEhfYBeJ

Wybuchy miały miejsce na klatce schodowej bloku mieszkalnego, w innym budynku oraz przed sklepem spożywczym. Wszystkie ładunki wybuchły w ciągu niecałej godziny. Według lokalnej policji prawdopodobnie zdarzenia były ze sobą powiązane.

To stosunkowo ciężkie ładunki. Pierwszy alarm przyszedł o godzinie 2:38, kiedy doszło do wybuchu w bloku mieszkalnym - mówi Stefan Sintéus, szef rejonu policji w Malmö.
bEhfYBeL

Do pierwszej eksplozji doszło w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy usłyszeli głośny huk. W związku z tym zdarzeniem do szpitala trafiły dwie osoby, kobieta i dziecko. Mieszkańców bloku ewakuowano.

Mniej niż 15 minut później policja otrzymała informację o kolejnej eksplozji. Tym razem stało się to przed wejściem do klatki w budynku mieszkaniowym na jednym z osiedli. Uszkodzone zostało wejście i kilka drzwi wejściowych do mieszkań. Policja ewakuowała mieszkańców osiedla i przeniosła ich do pobliskiego przedszkola. Nie ma doniesień o rannych w wyniku tego zdarzenia.

Obudziłem się przez huk i krzyki ludzi, którzy zaczęli wybiegać z domu - mówi jeden z mieszkańców telewizji SVT na miejscu zdarzenia.
bEhfYBeR

Do trzeciej eksplozji doszło o godzinie 3:19 w sklepie w centrum Malmö. Policja otrzymała zawiadomienie od mieszkańców okolicznych bloków, którzy usłyszeli głośny huk. W wyniku tego wybuchu uszkodzono witrynę sklepową oraz zaparkowany nieopodal samochód. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję.

Policjanci pracują nad hipotezą, że eksplozje mogą być powiązane ze sobą

- Jest za wcześnie, by to potwierdzić, ale oczywiście uważnie to zbadamy, ponieważ zdarzenia miały miejsce w bardzo podobnym czasie, jedno po drugim - mówi rzecznik policji Jimmy Modin.
bEhfYBeS

W czwartek rano wszystkie trzy miejsca są nadal zabezpieczone. Nikt nie został jeszcze aresztowany pod zarzutem popełnienia przestępstwa, policja nie ma też żadnych podejrzanych. Seria detonacji kończy spokojniejszy okres, jaki trwał w Malmö od kilku miesięcy. Władze twierdziły, że po aresztowaniu wielu przywódców gangów w mieście udało się przywrócić spokój.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhfYBfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(377)
Targa
6 dni temu
Mają na przyjmowane tyłu inżynierów z pontonów ze oho. Oni poprostu pracują.
Andrzej D
4 tyg. temu
375 Trzy potężne eksplozje w mniej niż godzinę zszokowały w nocy ze środy na czwartek mieszkańców szwedzkiego - CZEGO SZWECKIEGO AUTORZYNO???
Olmin 13
miesiąc temu
Ktoś kiedyś zauważył - "nie każdy islamista to terrorysta, ale kazdy terrorysta to islamista". Chyba coś w tym jest. A porównanie islamistow z polakami migrujacymi na Zachód jest nie na miejscu. Nasi szukali PRACY i lepszego życia. Ci zaś tylko lepszego życia. Na dodatek chcą wprowadzić system,przed którym rzekomo uciekali???
bEhfYBfn
2468024680
miesiąc temu
Tam od lat rywalizują hel engels i banditos
Tylka
miesiąc temu
Przecież tam jest demokracja i można robić co się chce przestępcy i tak będą uważani jak męczennicy to przypomina styl rządzenia PO Szczerba jak by tam był to by powiedział że to policji wina
Wiadomo
miesiąc temu
Policja pracuje nad hipotezą tak piszecie.Jaka praca nad hipotezą jak wiadomo że to doktory z pontonów zmontowali.Wszyscy w Szwecji wiedzą kto to tylko policja udaje głupka i pracuje nad hipotezą.Za ten islamski teror w Szwecji i Europie zachodnie lewactwo sorosowe powinno na gilotynie skończyć.
Anetta044
miesiąc temu
Poziom komentarzy bardzo wysoki. Myślę że mało z was wie że za takie akcje są winni zazwyczaj ludzie z gangów narkotykowych. To nie tylko ci co przyjeżdżają do Szwecji. Bądźmy ludźmi i tak się traktujmy na wzajem. Kiedyś Polacy uciekali przed głodem i wojna. Tak samo na nas patrzyli, było by wam miło? Ni e każdy czarny to złodziej i nie każdy Polak to święty. Większej perspektywy wam życzę rodacy
Iron Duke
miesiąc temu
Więcej kolorusow se wpuście...gratuluje...to jest Ahmed-kolorus Ahmed urodził się w Szwecji i jest Szwedem a to jest puszek-cuomik puszek urodził się w akwarium więc jest rybą.
OO.
miesiąc temu
taka Polska marzy się morawieckiemu
Wiki
miesiąc temu
Wybuchowo zdają egzamin z demokracji
riksonotep
miesiąc temu
ubogacenie kulturowe
Czkowiek
miesiąc temu
Multi multi. Europa obudzi się kiedyś ale będzie za późno, obudzi się ale nie wsoim kraju
Ania
miesiąc temu
Malmo szwedzkie ? :) To już historia.
bEhfYBff
Matołusze
miesiąc temu
Glosujcie na Narodowych Bolszewikow, a pazdzierz i salmonella zagosci w waszych domach na stale.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić