o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Szwecja w strachu. W Malmö doszło do całej serii wybuchów

377
Podziel się

Trzy potężne eksplozje w mniej niż godzinę zszokowały w nocy ze środy na czwartek mieszkańców szwedzkiego. Policja uważa, że najprawdopodobniej te zdarzenia są powiązane ze sobą. Ewakuowano mieszkańców okolicznych bloków.

Szwecja w strachu. W Malmö doszło do całej serii wybuchów
Trzy eksplozje w ciągu pół godziny (Twitter)
bEDfqwWJ

Wybuchy miały miejsce na klatce schodowej bloku mieszkalnego, w innym budynku oraz przed sklepem spożywczym. Wszystkie ładunki wybuchły w ciągu niecałej godziny. Według lokalnej policji prawdopodobnie zdarzenia były ze sobą powiązane.

To stosunkowo ciężkie ładunki. Pierwszy alarm przyszedł o godzinie 2:38, kiedy doszło do wybuchu w bloku mieszkalnym - mówi Stefan Sintéus, szef rejonu policji w Malmö.
bEDfqwWL

Do pierwszej eksplozji doszło w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy usłyszeli głośny huk. W związku z tym zdarzeniem do szpitala trafiły dwie osoby, kobieta i dziecko. Mieszkańców bloku ewakuowano.

Mniej niż 15 minut później policja otrzymała informację o kolejnej eksplozji. Tym razem stało się to przed wejściem do klatki w budynku mieszkaniowym na jednym z osiedli. Uszkodzone zostało wejście i kilka drzwi wejściowych do mieszkań. Policja ewakuowała mieszkańców osiedla i przeniosła ich do pobliskiego przedszkola. Nie ma doniesień o rannych w wyniku tego zdarzenia.

Obudziłem się przez huk i krzyki ludzi, którzy zaczęli wybiegać z domu - mówi jeden z mieszkańców telewizji SVT na miejscu zdarzenia.
bEDfqwWR

Do trzeciej eksplozji doszło o godzinie 3:19 w sklepie w centrum Malmö. Policja otrzymała zawiadomienie od mieszkańców okolicznych bloków, którzy usłyszeli głośny huk. W wyniku tego wybuchu uszkodzono witrynę sklepową oraz zaparkowany nieopodal samochód. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję.

Policjanci pracują nad hipotezą, że eksplozje mogą być powiązane ze sobą

- Jest za wcześnie, by to potwierdzić, ale oczywiście uważnie to zbadamy, ponieważ zdarzenia miały miejsce w bardzo podobnym czasie, jedno po drugim - mówi rzecznik policji Jimmy Modin.
bEDfqwWS

W czwartek rano wszystkie trzy miejsca są nadal zabezpieczone. Nikt nie został jeszcze aresztowany pod zarzutem popełnienia przestępstwa, policja nie ma też żadnych podejrzanych. Seria detonacji kończy spokojniejszy okres, jaki trwał w Malmö od kilku miesięcy. Władze twierdziły, że po aresztowaniu wielu przywódców gangów w mieście udało się przywrócić spokój.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfqwXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(377)
Targa
3 miesiące temu
Mają na przyjmowane tyłu inżynierów z pontonów ze oho. Oni poprostu pracują.
Andrzej D
4 miesiące temu
375 Trzy potężne eksplozje w mniej niż godzinę zszokowały w nocy ze środy na czwartek mieszkańców szwedzkiego - CZEGO SZWECKIEGO AUTORZYNO???
Olmin 13
5 miesięcy temu
Ktoś kiedyś zauważył - "nie każdy islamista to terrorysta, ale kazdy terrorysta to islamista". Chyba coś w tym jest. A porównanie islamistow z polakami migrujacymi na Zachód jest nie na miejscu. Nasi szukali PRACY i lepszego życia. Ci zaś tylko lepszego życia. Na dodatek chcą wprowadzić system,przed którym rzekomo uciekali???
bEDfqwXn
2468024680
5 miesięcy temu
Tam od lat rywalizują hel engels i banditos
Tylka
5 miesięcy temu
Przecież tam jest demokracja i można robić co się chce przestępcy i tak będą uważani jak męczennicy to przypomina styl rządzenia PO Szczerba jak by tam był to by powiedział że to policji wina
Wiadomo
5 miesięcy temu
Policja pracuje nad hipotezą tak piszecie.Jaka praca nad hipotezą jak wiadomo że to doktory z pontonów zmontowali.Wszyscy w Szwecji wiedzą kto to tylko policja udaje głupka i pracuje nad hipotezą.Za ten islamski teror w Szwecji i Europie zachodnie lewactwo sorosowe powinno na gilotynie skończyć.
Anetta044
5 miesięcy temu
Poziom komentarzy bardzo wysoki. Myślę że mało z was wie że za takie akcje są winni zazwyczaj ludzie z gangów narkotykowych. To nie tylko ci co przyjeżdżają do Szwecji. Bądźmy ludźmi i tak się traktujmy na wzajem. Kiedyś Polacy uciekali przed głodem i wojna. Tak samo na nas patrzyli, było by wam miło? Ni e każdy czarny to złodziej i nie każdy Polak to święty. Większej perspektywy wam życzę rodacy
Iron Duke
5 miesięcy temu
Więcej kolorusow se wpuście...gratuluje...to jest Ahmed-kolorus Ahmed urodził się w Szwecji i jest Szwedem a to jest puszek-cuomik puszek urodził się w akwarium więc jest rybą.
OO.
5 miesięcy temu
taka Polska marzy się morawieckiemu
Wiki
5 miesięcy temu
Wybuchowo zdają egzamin z demokracji
riksonotep
5 miesięcy temu
ubogacenie kulturowe
Czkowiek
5 miesięcy temu
Multi multi. Europa obudzi się kiedyś ale będzie za późno, obudzi się ale nie wsoim kraju
Ania
5 miesięcy temu
Malmo szwedzkie ? :) To już historia.
bEDfqwXf
Matołusze
5 miesięcy temu
Glosujcie na Narodowych Bolszewikow, a pazdzierz i salmonella zagosci w waszych domach na stale.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić