Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Szwedzi piszą o Pawłowicz. Sędzia TK wywołała skandal

1143
Podziel się:

Krystyna Pawłowicz zyskała międzynarodową sławę za sprawą swojego wpisu na Twitterze. Żądania reparacji od Szwedów przed meczem na Euro 2020 dotarły do kraju Trzech Koron. Tamtejsi dziennikarze postanowili napisać o całej sytuacji.

Szwedzi piszą o Pawłowicz. Sędzia TK wywołała skandal
Szwedzkie media są wściekłe na Krystynę Pawłowicz (PAP, Leszek Szymański)

Euro 2020 trwa w najlepsze. Niespodziewanie duże zainteresowanie turniejem wykazuje Krystyna Pawłowicz, która aktywnie komentuje piłkarskie wydarzenia ostatnich dni. Jakby tego było mało, sędzia Trybunału Konstytucyjnego zaangażowała się również w mecze innych reprezentacji.

Niestety wpisy Pawłowicz często nie mają nic wspólnego z merytoryczną dyskusją. Polityk wykorzystuje Euro 2020 do wyrażania swoich antypatii do innych krajów. Te nie mają nic wspólnego ze sportową rywalizacją i faworyzowania czyichś umiejętności. Argumenty Pawłowicz odwołują się do sporów historycznych nawet sprzed kilkuset lat. Przed meczem Polaków ze Szwedami sędzia Trybunału Konstytucyjnego postanowiła zaatakować tę nację.

Szwedzi!! Przed meczem zwróćcie Polsce zrabowany i wywożony flotyllami w czasie potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie (...) Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć, bo rabowali Polskę jak dzika barbaria, jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się polską kulturą i jej skarbami. Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych, a udają dziś niewiniątka - napisała Pawłowicz.

Pawłowicz wpadła na jedyny w swoim rodzaju pomysł. Zaapelowała do Szwedów, aby ci zwrócili "ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby" z czasów Potopu. Mieszanie sportu z polityką nigdy nie wychodziło nikomu na dobre. Pomysł byłej posłanki nie spodobał się internautom, którzy wyrazili krytykę wobec jej postawy.

Słowa Pawłowicz nie przeszły bez echa również w Szwecji. Słowa byłej posłanki przytoczył dziennik "Aftonbladet". Dziennikarze opisali autorkę wpisu jako "ultrakonserwatywną parlamentarzystkę i sędzię krajowego TK, która domaga się zemsty". Po kilku godzinach od opublikowania postu Pawłowicz przyznała, że ten miał mieć "żartobliwy" charakter.

Zobacz także: Afera mailowa. Jan Maria Jackowski o korzystaniu ze służbowej skrzynki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1143)
Greta
9 miesięcy temu
Niech ta Pawłowicz się zamknie i niech zablokuje się jej konta na portalach społecznościowych! ONA SWOIMI WPISAMI MOŻE NAS TAK SKŁÓCIĆ Z TĄ SZWECJIĄ I INNYMI PAŃSTWAMI, ŻE BĘDZIEMY MIELI WOJNĘ! Czy do tej pseudopatriotki nie dociera, że za jej wybryki konsekwencje poniesie Polska? Przez wybryki : kościóła, Pawłowicz, pis, konfederacji, prawicy, Kaji Godek, Rydzyka itd unia Europejska wstrzymała nam dostawę pieniądzy i tylko czekać aż zarząda jakiejś kary finansowej dla Polski. PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, ze Stanami Zjednoczonymi i Polaków ze sobą nawzajem. A ona jeszcze nas skłóca ze Szwecją. A jak jest taka bohaterka o sprawiedliwość to niech ukarze kongregację nauki i wiary za jej wybryki z okresu gdy nazywała się inkwizycja oraz niech postara się odzyskać wszystkie pieniądze, z których kościół skubie Polskę odkąd ta przyjęła chrzest pod presją innych państw, które kiedyś narzuciły nam Chrześcijaństwo i teraz nazywają się Unią Europejską! Niech ta Pawłowicz się zamknie, najlepiej w izolatce w psychiatryku, zamiast nam wstyd robić i Polsce szkodzić.
Lekarz
10 miesięcy temu
Ona wogóle nie powina istnieć w świecie polityki , jedynie do czego ona się nadaje a że jako ma predespozycję wyglądu i cechy dzikiej świni . Dlatego powinna zajmować się tylko żarciem zwiedłej trawy, może to by jej wyszło na zdrowie .
SAH
11 miesięcy temu
Ta pani niech się zajmuje prawem .A nie wtrąca się w politykę zagraniczną.
sook
11 miesięcy temu
A CZYMU KOSCIOL MA NIE ODDAWAC POLSKIM CHLOPOM MILIARDOWYCH ODSZKODOWAN ZA PANSZCZYZNE?
klec his tan
11 miesięcy temu
te 10% szlachta i kler mieli wszystko a reszta polakow to jak niewolnicy [panszczyzne etc] ....dzisiaj podobnie....szwedzi by zaplacili to kto by dostal te kase? kazdy polak czy znowy tylko wielebne elyty?
klechistan
11 miesięcy temu
A CZYMU KOSCIOL MA NIE ODDAWAC POLSKIM CHLOPOM MILIARDOWYCH ODSZKODOWAN ZA PANSZCZYZNE?
sie do
11 miesięcy temu
naucz sie jezykow i poczytaj dla przykladu Litewski podrecznik do historii.....
klapki wek
11 miesięcy temu
zapytaj litwina co mysli
klapki z oczu
11 miesięcy temu
pilsudzki w niektorych krajach jest w koejce obok hitlera i stalina
unia
11 miesięcy temu
dla przykladu litwa widzi to inaczej niz my....
ordoszit
11 miesięcy temu
wiesz ze polski chlop wolal szweda niz polskiego pana czy polskiego proboszcza? to poczytaj.....
LOL
11 miesięcy temu
No i gdzie ten "potop szwedzki" co Polacy, nielubiący samych siebie, prorokowali? Jak zawsze nie mieliście racji.
emerytka
11 miesięcy temu
polak to tylko kasa,kasa,kasa...............tylko to sie w zyciu dla niego liczy zenada
zagraniczny
11 miesięcy temu
pytanie -czy ktos zna date kiedy to polska napadla jakis kraj somsiedzki i zrabowala im skarby narodowe ? nigdy ? a to akurat prawda za to polske rabowano wielokrotnie wienc niech ci rabusie nie pouczajom tego wspanialego uczciwego kraju
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić