Szydło ostro uderza w marszałka Hołownię: "Pomaga podpalać Polskę"

287

We wtorek, 9 stycznia br. marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, przekazał na konferencji prasowej, że najbliższe posiedzenie Sejmu zostało przesunięte dopiero na przyszły tydzień. - Sytuacja głębokiego kryzysu konstytucyjnego nie daje gwarancji, że przebiegałoby ono spokojnie - mówił 47-latek. Do sprawy odniosła się już była premier, Beata Szydło. Nie przebierała w słowach.

Szydło ostro uderza w marszałka Hołownię: "Pomaga podpalać Polskę"
Beata Szydło uderza w Szymona Hołownię. Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Jaap Arriens)

Posiedzenie budżetowe Sejmu według terminarza miało się odbyć w dniach 10-12 stycznia 2024. Natomiast Prezydium Sejmu zdecydowało, że w tym terminie jednak go nie będzie. Obrady przełożono dopiero na 16-18 stycznia 2024.

Powodem ma być atmosfera głębokiego chaosu, jaka rozpętała się wśród posłów różnych opcji po decyzji na temat wygaśnięcia mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego (byłego szefa CBA) oraz Macieja Wąsika (jego zastępcy). 10 stycznia br. sprawą odwołania polityków PiS-u zajmie się Izba Pracy SN.

Szydło ostro uderza w marszałka Hołownię: "Pomaga podpalać Polskę"

We wtorek, 9 stycznia 2024 roku Beata Szydło opublikowała nowy post w serwisie X (dawniej Twitter). Odniosła się w nim do bieżących wydarzeń na Wiejskiej. Europosłanka nie gryzła się w język.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brał udział w wypadku Szydło, złożył fałszywe zeznania? "Niebezpieczna sytuacja"
Rotacyjny marszałek Hołownia ogłosił odwołanie posiedzeń Sejmu w tym tygodniu i śmie tłumaczyć to dbaniem o "spokój społeczny". I skarży się przy tym na chaos. Hołownia jest człowiekiem, który w dużym, jeśli nie największym, stopniu ten chaos wywołał. Pomaga podpalać Polskę, a równocześnie krzyczy, że jest pożar - stwierdziła dosadnie była premier.

Wpis Beaty Szydło sprawił, że w komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. Internauci "dorzucili swoje trzy grosze". "Głównym piromanem jest tutaj Prezydent Andrzej Duda, który fotografuje się z osobami poszukiwanymi do odbycia kary więzienia" - pisała jedna osoba. "Kiedy Wy się pogodzicie z utratą koryta?" - dopytywała inna.

Pani nie wie, że marszałek posiedzenie przesunął, a nie odwołał? Taka doświadczona parlamentarzystka? - kpiła pewna kobieta.
Chłopiec na posyłki rudego. Zamarzyło im się państwo na własność - dodawała ze złością następna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić