Szydło wkurzona nie na żarty. Wygarnęła wszystko publicznie. Jest nagranie

238

Beata Szydło po raz kolejny zabrała głos w Parlamencie Europejskim. W kontrowersyjnym wystąpieniu dotyczącym Funduszu Odbudowy skomentowała wypowiedzi innych europosłów, uznając je ze atak na Polskę. Widać było, że cała sprawa ją rozsierdziła. Jest nawet nagranie, na którym można się o tym przekonać.

Szydło wkurzona nie na żarty. Wygarnęła wszystko publicznie. Jest nagranie
Beata Szydło zabrała głos w Parlamencie Europejskim (Twitter)

Beata Szydło dała się poznać Parlamencie Europejskim ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Nie inaczej było podczas obrad, które miały miejsce 6 października. Była premier postanowiła wejść na mównicę i wyrazić swoje bardzo krytyczne zdanie na temat braku wypłaty unijnych pieniędzy dla Polski w ramach Planu Odbudowy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Szydło jak zwykle nie była oszczędna w słowach. Tym razem polityk postanowiła bezpośrednio zwrócić się do innych europosłów. Podczas ostrego wystąpienia na mównicy wyznała, że ich dotychczasowe wypowiedzi były swoistym atakiem skierowanym w Polskę. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że Polska jest krajem praworządnym i szanującym europejskie zasady.

Myślę, że wielu z państwa, którzy to powiedzieli, byłoby szczęśliwymi i chciałoby żyć w tak praworządnym i szanującym zasady europejskim kraju – stwierdziła Szydło.

Europosłanka zabrała głos w sprawie braku wypłaty pieniędzy dla Polski w ramach Planu Odbudowy. Szydło zwróciła się bezpośrednio do Ursuli von der Leyen. Zapytała się jej, dlaczego nadal środki nie trafiły do kraju skoro ten według niej spełnia wszystkie wymagane kryteria. Unia Europejska miałaby przekazać 58 mld euro, które zostałyby wykorzystane na realizację Krajowego Planu Odbudowy.

Nie zostały zgłoszone oficjalnie żadne wobec niego uwagi. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego tak się dzieje, skoro pani przewodnicząca von der Leyen wyraźnie powiedziała, że jedynym kryterium warunkowości będą nieprawidłowości finansowe, a przecież Polska jest jednym z nielicznych krajów UE, które mają pod tym względem doskonałą kartę - powiedziała była premier.

Jak można się przekonać oglądając nagranie, Beata Szydło była poruszona całą sprawą i nie zamierzała gryźć się w język.

Zobacz także: Kąśliwa reakcja Arłukowicza na słowa europosłanki PiS
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić