Poznań. Awantura w teatrze. Nauczycielka katolickiego LO nie wytrzymała

951

Nauczycielka z katolickiego liceum w Poznaniu zrobiła awanturę aktorom, którzy grali w sztuce "Śluby Panieńskie" w Teatrze Polskim. Powód? Na scenie pojawiła się nagość, co w mniemaniu nauczycielki mogło zdemoralizować lub zgorszyć niemal dorosłych uczniów.

Poznań. Awantura w teatrze. Nauczycielka katolickiego LO nie wytrzymała
Teatr Polski w Poznaniu. (Wikimedia Commons)

W czwartek 30 września na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu wystawiano "Śluby Panieńskie". Na widowni pojawiła się grupa nastolatków z liceum katolickiego. Niestety nie obejrzeli sztuki do końca i zostali zmuszeni do opuszczenia widowni. Nauczycielkę, która się nimi opiekowała oburzyła scena nagości

Nauczycielka oburzona nagością

O tym niecodziennym incydencie powiadomił Maciej Nowak - dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu. W mediach społecznościowych nie szczędził słów krytyki pod adresem zbulwersowanej nauczycielki.

Lojalnie uprzedzamy, że w spektaklu pojawia się nagość, że nie jest to akademicka interpretacja Fredry, a uczniowie przychodzący z klasą zawsze muszą okazać zgodę rodziców. Mimo takich zabezpieczeń nauczycielka jednego z poznańskich liceów katolickich wyciągała dziś na siłę z widowni swoje uczennice i uczniów oraz wtargnęła do garderoby krzycząc na aktorów.

Dyrektor oburzył się jednak najbardziej tym, że nauczycielka zaczęła krzyczeć na aktorów. W swoim wpisie przypomniał, że to jest ich praca zarobkowa i należy im się szacunek.

To jest ich praca, sposób zarobkowania i utrzymywania rodzin i należy im się elementarny szacunek. Młodzież patrzyła na zachowanie nauczycielki z zażenowaniem - zakończył dyrektor.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Kryzys w Wielkiej Brytanii. Polak o dramatycznej sytuacji na stacjach paliw
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić