Tabloidy rozpisują się o PO. "To już wojna"

14

Tabloidy rozpisują się o trudnej sytuacji wewnątrz Platformy Obywatelskiej. "Super Express" twierdzi, że "to już wojna". "Fakt" zastanawia się z kolei, "kto czyha na stołek Budki".

Tabloidy rozpisują się o PO. "To już wojna"
Borys Budka (akpa)

Część parlamentarzystów PO i KO wystosowała list otwarty do kolegów z partii i klubu. Apelują w nim o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej".

Pod listem podpisało się 51 osób. W tym gronie znalazł się między innymi były lider partii Grzegorz Schetyna, wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz oraz szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki.

Borys Budka "robi dobrą minę do złej gry"

O sytuacji w Platformie Obywatelskiej rozpisują się różne media. Publicysta Wirtualnej Polski Marcin Makowski twierdzi, że politycy tej partii uzmysłowili sobie, że PO przestała być liderem opozycji.

Borys Budka na razie dostał ostrzeżenie. Spójrzmy jednak na ten list szerzej. PO zaczęła tracić swoją tożsamość - mówi Makowski w rozmowie z "Super Expressem".

"SE" twierdzi, że obecna sytuacja w PO "to już wojna". "Fakt" zastanawia się natomiast, "kto czyha na stołek Budki". Oceniono też, że Borys Budka "robi dobrą minę do złej gry" zapewniając, że atakujący go list traktuje jako "element wewnętrznej dyskusji".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić