Tadeusz Rydzyk o obostrzeniach. "Sprzyjają szatanowi"

172

Tadeusz Ryzyk znów raczy wiernych kontrowersyjnymi stwierdzeniami. Tym razem uważa, że obostrzenia sprzyjają szatanowi. O co chodzi?

Tadeusz Rydzyk o obostrzeniach. "Sprzyjają szatanowi"
Tadeusz Rydzyk uważa, że przez obostrzenia mniej wiernych bierze udział w mszy św. Ma to jego zdaniem sprzyjać Szatanowi. (PAP, Tytus Żmijewski)

Tadeusz Rydzyk nie jest fanem obostrzeń, które wprowadzono ze względu na pandemię. Duchowny chciałby, by rząd jak najszybciej pozwolił wiernym liczniej zbierać się w kościołach ma mszach świętych.

Na antenie Radia Maryja wyznał w czwartek, że brak możliwości chodzenia do kościoła sprzyjać ma działaniom szatana. Duchowny nie darzy sympatią również mszy online.

Ateiści zrobią wszystko, żeby wyrwać ludzi z kościoła. To jest diabeł, szatan - grzmiał Rydzyk na antenie swojego radia.

Według duchownego msze w telewizji czy internecie przeznaczone są dla tych, którzy nie mogą chodzić. W innym wypadku ci, którym ze względy na limity nie udało się wejść do kościoła, powinni próbować innego dnia.

Proszę zobaczyć, jak szatan rozlewa tę swoją działalność. Przecież to, co jest na ulicach, ta wulgarność, to są orgie satanistyczne, to szatan. Dlatego tak ważne, żeby ci ludzie się modlili. Modlitwa, eucharystia – to zatrzymuje szatana, on tego się boi – twierdzi Tadeusz Rydzyk.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń? Wiceminister o otwartych kinach i edukacji szkolnej
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić