Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Tajemnicza amunicja Rosjan w Ukrainie. Co odkryli Amerykanie?

Podziel się:

Amerykanie ostrzegają, że rakiety balistyczne wystrzelone przez Rosję na terytorium Ukrainy zawierają pewną "niespodziankę". Z czymś takim wcześniej zachodni eksperci się nie spotkali.

Tajemnicza amunicja Rosjan w Ukrainie. Co odkryli Amerykanie?
Rosja rozmieszcza tajemniczą amunicję w Ukrainie (Twitter, Twitter)

Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu odkryli, że ostrzał rakietami balistycznymi dokonywany przez Rosję na terytorium Ukrainy zawiera "wabiki", które oszukują radary obrony powietrznej oraz pociski termolokacyjne.

Według urzędnika amerykańskiego wywiadu, każde z urządzeń ma około 0,3 m długości. "Wabiki" mają kształt strzałki i są w kolorze biało-pomarańczowym.

Dziennikarze z USA podkreślają, że Rosja wystrzeliwuje je z mobilnych wyrzutni po drugiej stronie granicy, gdy pocisk wyczuje, że został namierzony przez systemy obrony powietrznej.

Każda z rakiet jest wypełniona elektroniką i wytwarza sygnały radiowe, aby zagłuszać lub fałszować radary wroga, próbujące zlokalizować Iskander-M, a także zawiera źródło ciepła, które przyciąga nadlatujące pociski.

Problemy Ukrainy

Urzędnik, który nie był upoważniony do publicznego wypowiadania się w sprawach wywiadu, opisał urządzenia pod warunkiem zachowania anonimowości. Użycie przez Rosjan wspomnianych "wabików" ma wyjaśniać, dlaczego ukraińska broń przeciwlotnicza miała trudności z przechwyceniem rosyjskich pocisków Iskander.

Fotografie amunicji w kształcie strzałki zaczęły krążyć po mediach społecznościowych dwa tygodnie temu. Richard Stevens, który przez 22 lata służył w armii brytyjskiej jako żołnierz odpowiedzialny za usuwanie ładunków wybuchowych, powiedział w rozmowie z "New York Times", że miał do czynienia z wieloma rodzajami amunicji, ale nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego.

Zobacz także: Specjalista przestrzega. "Federacja Rosyjska przejdzie do kontrataku dywersyjnego"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić