Tajemnicze nasiona z Chin. Mówiło się o nich miesiącami. Oto prawda

286

Po niemal roku dochodzenia udało się rozwiązać zagadkę paczek z nasionami, które rozsyłano po całym świecie. Przesyłki nadawane w Chinach trafiały pod przypadkowe adresy w USA, w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy nawet do Polski.

Tajemnicze nasiona z Chin. Mówiło się o nich miesiącami. Oto prawda
Paczki z tajemniczymi nasionami trafiały nawet do Polski. (Facebook, Kansas Department of Agriculture)

Tajemnicze pakiety nasion wysłano do różnych krajów na całym świecie. Nadawano je w Chinach. Oznaczenia oraz napisy były po chińsku.

Nasiona Chin. Tajemnica rozwiązana

Etykiety na paczkach najczęściej mówiły, że w środku znajduje się biżuteria. Przesyłki zawierały jednak torebki z różnego rodzaju nasionami, m.in. hibiskusem, kapustą, lawendą, miętą, różą, rozmarynem czy szałwią.

Odbiór paczek zgłaszano władzom we wszystkich 50 stanach USA. Wiadomo, że kilkaset przesyłek trafiło także do Europy, m.in. do Wielkiej Brytanii, Polski czy Niemiec.

Sprawa zajęło się FBI i nawiązało współpracę ze służbami chińskimi, aby przyspieszyć śledztwo. Podejrzewano, że nasiona mogą być bronią biologiczną, chociaż funkcjonariusze najczęściej skłaniali się do wersji, że to zwykłe oszustwo sprzedażowe i sklepy wysyłają nie ten towar, który został sprzedany.

Jak informuje The Atlantic Monthly, sprawa może mieć jeszcze banalniejsze podłoże. Po sprawdzeniu historii zamówień okazało się, że niemal wszyscy, którzy zgłaszali paczki, sami je zamówili i po prostu o nich zapomnieli.

Wszystkiemu winna jest pandemia. Wiele osób podczas lockdownu zajęło się nowymi hobby, w tym ogrodnictwem. Pojawiły się także duże opóźnienia w usługach pocztowych, co przyczyniło się do całego zamieszania.

Zobacz także: Niebezpieczny barszcz sosnowskiego. Nadleśnictwo Baligród ostrzega przed tą rośliną
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić