o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Misja Lucy. Niezwykłe, co NASA wysyła w kosmos

6
Podziel się

NASA po raz kolejny planuje wysłać w kosmos wiadomość dla przyszłych pokoleń. Ta została umieszczona na sondzie Lucy, której start planowany jest na październik bieżącego roku.

Misja Lucy. Niezwykłe, co NASA wysyła w kosmos
Lucy poleci w kosmos z przesłaniem dla przyszłych pokoleń (NASA)
bECMwkFx

Pomysł nie jest dla NASA niczym rewolucyjnym. Już w latach 70-tych ubiegłego wieku agencja wysłała w kosmos tablice pamiątkowe. Umieszczano je na sondach Pioneer 10 i 11 oraz Voyager 1 i 2. Różnili się jedynie jej odbiorcy. W przeszłości przekaz kierowano do nieokreślonych obcych, a nie przyszłych pokoleń.

O szczegółach poinformował portal phys.org. Tablica jest swoistą kapsułą czasu. Umieszczono w niej wiadomości od wybitnych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Wśród nich znaleźli się m.in. laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, wybitni współcześni poeci oraz inne inspirujące osoby. Oprócz niej znalazły się tam również cytaty Alberta Einsteina, Carla Sagana czy teksty piosenek The Beatles.

bECMwkFz

Uroczystość instalacji tablicy odbyła się 9 lipca tego roku w Lockheed Martin Space w Littleton. Oprócz kapsuły czasu na tablicy umieszczono również obraz Układu Słonecznego w dniu przewidywanego wystrzelenia Lucy. Zaznaczono również oryginalną trajektorię lotu, który ma odbyć. NASA ma nadzieje, że w dalekiej przyszłości "astroarcheolodzy" odzyskają statek kosmiczny jako artefakt wczesnych dni podboju kosmosu.

Sonda Lucy

Start Lucy planowany jest na 16 października bieżącego roku. Ta jako pierwsza sonda w historii zbada planetoidy trojańskie. Ciała te uwięziła grawitacja Jowisza i Słońca jeszcze w czasie formowania się i ewolucji planet. Nazwa Lucy ma nawiązywać do skamieniałego praprzodka człowieka, odkrytego niedługo po wyruszeniu sondy Pioneer 11. Misja ma zakończyć się w 2033 roku. W tym czasie Lucy zbada rekordową liczbę 8 asteroid znajdujących się na 6 niezależnych orbitach. Po zakończeniu badań będzie kontynuować swoją podróż po kosmosie.

bECMwkFF
Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMwkGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Może
2 miesiące temu
To nie do końca w porządku, że jeden człowiek decyduje za całą ludzkość. Ja na przykład wstydzę się za swój gatunek. Wojny,morderstwa,gwałty,przestępstwa, nie mówiąc o terrorze zwykłą grypą, na którą były by pieniądze, gdyby nie inwestować tyle w zbrojenia i utrzymywanie więźniów.
Może
2 miesiące temu
To nie do końca w porządku, że ktoś decyduje za całą ludzkość? Ja na przykład może wolał bym się nie chwalić swoją cywilizacją.
Marcin Eden
2 miesiące temu
O blokowaniu ziemi z powodu pandemi niech nie zapomną oddać
bECMwkGb
Mtg
2 miesiące temu
Powinni wysłać ostrzeżenie dla przyszłych pokoleń, żeby nie popełnili nigdy wiecej błędu i nie zagłosowali na PiS...
Krzych
2 miesiące temu
Tyle kasy na marne masakra przecież to są miliardy wystrzelone w kosmos
Nikt
2 miesiące temu
Powinni umieścić informacje .. Nie kontaktuj się z ziemią eksperyment nadal trwa Who..,😷🤧
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić