aktualizacja 

Tak będzie wyglądał powrót do szkół. Znamy szczegóły

344

Powrót dzieci klas I-III do szkół będzie możliwy, ale spełnione muszą zostać liczne warunki. Decyzja o powrocie dzieci do szkół pojawi się już w następnym tygodniu, tymczasem ministerstwo publikuje wytyczne.

Tak będzie wyglądał powrót do szkół. Znamy szczegóły
Dzieci wrócą do szkół? (Pixabay)

O tym, czy dzieci wrócą do szkół po 17 stycznia, wiadomo będzie w przyszłym tygodniu - wtedy zapaść mają kluczowe decyzje, poinformował minister Przemysław Czarnek. W międzyczasie na stronie rządowej ministerstwa pojawiły się informacje, jakie obostrzenia czekają dzieci po powrocie do szkół. Dokument przygotowali: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Główny Inspektorat Sanitarny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wytyczne, jak poprzednie, skupiają się na utrzymywaniu odległości między klasami, na stosowaniu elementów ubioru, które będą ochraniać usta i nos uczniów (czyli na noszeniu maseczek), które dzieciom mają zapewnić rodzice. Ponadto wielokrotnie uczniowie zachęcani są do częstego mycia rąk i ich dezynfekcji. W wytycznych pojawiły się także informacje, aby wietrzyć sale po lekcjach i korytarze.

Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami - czytamy w wytycznych.

Uczniowie mają przychodzić do szkoły bez żadnych objawów, które wskazywałyby na możliwość zakażenia się koronawirusem. Nie powinni zabierać ze sobą niepotrzebnych przedmiotów, a tylko te niezbędne. Zachęca się je także do tego, aby nie wymieniały się między sobą np. ołówkami czy długopisami, co mogłoby spowodować rozprzestrzenianie się zakażenia.

Pracownicy stołówki mają ograniczyć kontakt z uczniami do niezbędnego minimum, np. przy wydawaniu posiłków. Pozalekcyjne zajęcia mogą się odbywać, jednak w bardzo małych grupach, z zachowaniem wytycznych sanepidu. Nie powinny odbywać się, kiedy jeszcze jakakolwiek klasa ma zajęcia stacjonarne w szkole.

To tylko część wytycznych. Szczegółowe informacje znajdziemy tutaj.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić