o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Ksiądz nie miał litości. Narzucił parafianom kwoty za kolędę

759
Podziel się

Portal Płońsk w sieci informuje o kontrowersyjnym zachowaniu księdza z Krajkowa. Duchowny narzucił parafianom kwoty, które mieli przekazać w ramach kolędy.

Ksiądz nie miał litości. Narzucił parafianom kwoty za kolędę
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bDIKKpKJ

Szokujące doniesienia z Mazowsza. Proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie narzucił swoim parafianom kwoty, które mieli przekazać za kolędę. O kontrowersyjnej sprawie poinformował portal Płońsk w Sieci.

Ksiądz ustalił nawet konkretne kryteria wpłat. Osoby samotne miały przekazać na konto parafii 100 złotych, a rodziny 200. Pomimo zagrożenia epidemicznego kolęda w Krajkowie miała się odbyć, ale na innych zasadach.

bDIKKpKL

Proboszcz miał wstępować tylko do tych domów, w których był zaproszony. Parafianie mieli czekać na duchownego w pobliżu posesji, bądź w przypadku mieszkań w bloku zostawić święty obrazek lub kartkę z napisem "zapraszamy".

O sprawie została poinformowana Kuria Diecezjalna w Płocku. Ksiądz wycofał się ze swojej inicjatywy. Duchowny przeprosił nawet swoich parafian za pośrednictwem strony internetowej parafii w Krajkowie.

Uprzejmie informuję, że odbyła się rozmowa z ks. proboszczem. Przyznał on, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny. Zobowiązał się, że skoryguje tę informację i przeprosi parafian - poinformowała rzecznik Elżbieta Grzybowska.
bDIKKpKR
Zobacz także: Zobacz też: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIKKpKS
bDIKKpLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(759)
ada
2 miesiące temu
księża zawsze mówili ze im nie o kopertę chodzi ,tylko o spotkanie z parafianami - okazuje się ze zawsze chodziło tylko o kopertę
zastosuj:
2 miesiące temu
Oto stara polska prawda: pogoń księdza - zniknie nędza!!!
***** ***
2 miesiące temu
Papież o rydzyku wie i co? I nic. No to sami widzicie, jak to działa.
bDIKKpLn
Ghg
2 miesiące temu
Mam nadzieję że jeszcze 3lata i koniec nabijania kasy, koniec dotacji, koniec przekretow pedofilskich ktoś się tym zajmie.
Drover
2 miesiące temu
Nic tak nie ogłupia ludzi jak religia
Najnowsze komentarze (759)
kuria
miesiąc temu
Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie ws. przygotowania do bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej 1. Do sakramentu bierzmowania w Kościele Katolickim mogą i powinny przystępować tylko te osoby, które akceptują prawdy wiary i zasady moralności przez niego głoszone. 2. Za przygotowanie do sakramentu bierzmowania w poszczególnych parafiach odpowiadają księża proboszczowie. Jednym z ważnych elementów przygotowania do sakramentu bierzmowania jest weryfikacja spójności między deklarowaną wiarą kandydatów a podejmowanymi decyzjami i ich zachowaniem. 3. Proboszcz parafii w Ropicy Polskiej, w związku z wątpliwościami czy owa spójność występuje u trzech osób z grupy przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania, poprosił je o złożenie pisemnych deklaracji potwierdzających ich wybory moralne. Dzięki temu pomógł im podjąć decyzję o przystąpieniu do sakramentu bierzmowania nie tylko w sposób wolny, ale także bardziej świadomy, co zasługuje na uznanie. ks. Piotr Steczkowski kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie
Oko
2 miesiące temu
Od kilku dekad omijam kościoły szerokim łukiem, a po starali się o to sami księża. Jak chcę mieć kontakt z Bogiem,idę na spacer i mam. Bez obłudy
Ola
2 miesiące temu
Od wieków jest to tylko instytucja która chce rządzić nami , ja wierzę w Boga w moim sercu a nie w instytucję która ze złotych kielichów wino pije i złotem obwieszona chodzi . Zamiast w pandemi pomagać ludziom to jeszcze od nich ciągną ....wstyd wstyd .
EMERYT
2 miesiące temu
TO SĄ PANOWIE W SUKIENKACH TYLKO ICH INERESUJE KASA KASA TAK BYŁO JEST I JAK DŁUGA BĘDĄ TAK BĘDZIE OJCIEC RYDZYK TESZ TYLKO 💰💰💰💰💰💰💰 JA TYCH PANÓW POCZĘSTOWAĆ MOGĘ TYLKO 🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕 100 ZŁ PRZEZNACZĘ DLA BEZDOMNYCH AAAA JEST TYCH LUDZI OJ JEST ŻAL STRASZNY 😞😞😞😞😞
,,,,,,,,,,,
2 miesiące temu
ale jajaaaaa,,,,oficjalnie sobie piszą ile chcą dostać do kieszeni,,zadnej kary nie ma za wyłudzenie???? za batonika jak ukradł w sklepie niepełnosprawny to siedział w wiezieniu pokazywali go w Panstwo w Panstwie.a tu oficjalnie mówi ile chce dostać,powinien być za to ukarany.
,,,,,,,,,,,
2 miesiące temu
ale jajaaaaa,,,,oficjalnie sobie piszą ile chcą dostać do kieszeni,,zadnej kary nie ma za wyłudzenie???? za batonika jak ukradł w sklepie niepełnosprawny to siedział w wiezieniu pokazywali go w Panstwo w Panstwie.a tu oficjalnie mówi ile chce dostać,powinien być za to ukarany.
ministrant
2 miesiące temu
Wlasciwie to ludu wina ze tak sie dzieje ;)
Wiara
2 miesiące temu
Czysta, pozytywna wiara - czyni cuda. Wiarę od religii, często dzieli przepaść. Musimy pamiętać i rozgraniczać religię od wiary. Religię tworzą ludzie by uwodzić słabych, komplikują przekaz by był potrzebny "czarny" tłumacz, bo przecież to za trudne uklęknąć przy łóżku i się pomodlić ze zrozumieniem? Wiara, towarzyszy nam od początku świata i nie potrzebuje ona ani pieniędzy, ani władzy, ani bicia piany. Człowiek wierzący w Boga dobrego i sprawiedliwego, czy w siłę która łączy dobrych ludzi i dobre idee na ziemi, żyje spokojnie i godnie kroczy przez życie. Kościół katolicki narzuca natomiast narrację strachu, naszej winy, służalstwa wobec wywyższających się "czarnych sukienek". Pytanie, czy nie powinniśmy mieć symbolu Jezusa żywego, zamiast martwego na krzyżu? Jezus żywy, to afirmacja życia. Jezus żywy, to dobry przykład aktywnego działania na rzecz Boga. Jezus żywy, to życie a nie wspieranie katolickiego symbolu śmierci. Jezus żywy, to słońce. Jakże łatwiej się żyje, widząc co dziennie taki symbol, uśmiechniętego Jezusa pośród nas. Pozdrawiam
bDIKKpLf
Lilka
2 miesiące temu
Jeden, a nawet może kilku księży powie, ialo, napisało i już zawsze... Wszyscy.... Na ile tysięcy parafii w Polsce. Nie chcesz nie płac, nie dawaj nic na parafie, nie przyjmuj księdza. Czy ktoś Ci zabroni.... Ale lepiej ujadać.
tolerancyjny
2 miesiące temu
Przymusu nie ma, tak jak świętego obrazka. Ale z drugiej strony, co ludzie powiedzą!
Twój nick
2 miesiące temu
To zbiórka publiczna !!! Co na to urząd skarbowy ? Chowają się za szafą czy pod biurkiem ?
fanfantulipan
2 miesiące temu
oby więcej takich księży, kościoły będą pustoszeć jeszcze szybciej
Aga
2 miesiące temu
Księża niereformowalni, niczego nie rozumieją, szkodząc Bogu i Jego nauce. Wielka szkoda.
pamięć
2 miesiące temu
Zawsze chodzi o kopertę, kwota JEST NA ZAWSZE ZAPISANA w kartotece rodziny.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić