Karol Nawrocki zostanie nowym prezydentem Polski. Do Państwowej Komisji Wyborczej spłynęło już 100 proc. głosów z komisji. Popierany przez PiS kandydat zdobył 10 606 628 głosów, co dało mu poparcie na poziomie 50,89 proc.
Jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich był Rafał Trzaskowski. Polityk Koalicji Obywatelskiej uzyskał 10 237 177 głosów. To oznacza, że jego poparcie wyniosło 49,11 proc. Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Morawiecki jest już pewny. "Nawrocki te wybory już wygrał"
Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie. Tak głosowano w jego szkole
Karol Nawrocki urodził się 3 marca 1983 roku w Gdańsku. Obecny szef IPN był uczniem Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika przy ul. Skarpowej. Mieściła się tam jedna Obwodowa Komisja Wyborcza numer 80.
W drugiej turze wyborów prezydenckich oddano tam 2171 głosów. Więcej osób oddało głos na Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy uzyskał wynik na poziomie 1492 głosów. Z kolei Karol Nawrocki w swojej byłej szkole dostał 679 głosów. Ogółem w całym Gdańsku, mieście rodzinnym Nawrockiego, 70,03 proc. głosów oddano na Rafała Trzaskowskiego. Szef IPN, który w skali kraju wygrał wybory, uzyskał 29,97 proc.
Zobacz także: Zdecydowane zwycięstwo. Tak głosowała Polonia w USA