Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Tak kiedyś wyglądał Kim Dzong Un. Wcześniej nie pokazywano tych zdjęć

60
Podziel się:

Do sieci trafiły niepublikowane dotąd fotografie Kim Dzong Una. Państwowe media wyemitowały dokument o życiu niedawno zmarłego Hyona Chol Hae. Nie zabrakło w nim materiałów archiwalnych w postaci starych zdjęć dyktatora ze swoim mentorem.

Tak kiedyś wyglądał Kim Dzong Un. Wcześniej nie pokazywano tych zdjęć
Kim Dzong Un od wielu lat rządzi Koreą Północną (YouTube)

Śmierć Hyona Chol Hae odbiła się w Korei Północnej szerokim echem. Od dawna wiadome było, że dla rządzącego państwem Kim Dzong Una był on mentorem. Jego wiedzę miał cenić sobie także poprzedni "najwyższy przywódca". Hyon Chol Hae zmagał się z przewlekłą chorobą serca, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci, pomimo starań lekarzy.

Północnokoreańskie media państwowe wyemitowały film o życiu Hyona Chol Hae. W produkcji "Najbliżej Słońca" pokazano, jak ważną osobą dla przywódców był za życia główny bohater. Pomimo wielu przypadków zakażenia koronawirusem w Korei Północnej, władze zdecydowały się na wyprawienie uroczystego pogrzebu o charakterze państwowym. W ceremonii uczestniczyły tłumy żałobników.

O wspomnianym filmie zrobiło się bardzo głośno na całym świecie, głównie ze względu na opublikowane w nim fotografie. Archiwalne zdjęcia młodego Kim Dzong Una dały rzadką okazję na zobaczenie dyktatora z czasów, kiedy nie rządził jeszcze Koreą Północną. Obrazki nie zostały jednak dobrane przypadkowo, gdyż na każdym z nich Kim występuje właśnie w towarzystwie zmarłego Hyona Chol Hae.

W produkcji nie zabrakło również zdjęć grupowych. Widać na nich, że Kim Dzong Un już w młodości przyglądał się pracy swojego ojca, aby przygotować się do zostania dyktatorem Korei Północnej.

Korea Północna zmaga się obecnie z potężnym kryzysem. Ludzie cierpią głód, sytuacja ekonomiczna kraju jest fatalna, a terroryzowani mieszkańcy nie mają żadnej alternatywy. Mogą jedynie podporządkować się dyktatorowi.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Ja też z UK
4 miesiące temu
Niech mu Putin pomoże! Przecież to dwa bratnie narody.
Ghhh
4 miesiące temu
Przyjdzie czas i na niego
DONOSZE UPRZE...
6 miesięcy temu
Jezeli cały naród Korei Północnej donosi nawet córka na matkę, syn na ojca ... to musi być zgniły do szpiku kości.
Koniec Po-PiS...
6 miesięcy temu
.. Temat rzeka, Koreańczycy to nie jest zły naród, wartości u nich wiele, chociażby olimpijskia dyscyplina sportowa jaką jest TAEKWONDO wywodząca się właśnie z Korei północnej i propagowana przez dekady w Polsce..tylko "Władza"nie ta.
Sen
6 miesięcy temu
Odyniec, no masz rację. Właśnie pisze ze stolicy Korei północnej, cholera wie jak ona się nazywa ale piszę stąd. wszedzie sami lekarze i każdy chce tobie pomagać. Wszyscy rozmawiają jakim chcesz językiem. Zacząłem z takim jednym po gorolsku a on od razu wyjaśnił mi gdzie znajdę psychiatrę. Do psychiatry zaczolem po kaszubsku a on od razu odpowiada po kaszubsku i już zaczyna leczenie. W tym momencie obudziłem się pod budką z piwem gdzie wczoraj chlalem. Głowa boli no ale jakoś muszę dojść do domu.
odyniec
6 miesięcy temu
Nie chciałbym polskich deвilów martwić, ale w Korei Północnej jest lepiej niż w Polsce. Pracująca rodzina dostaje przestronne mieszkanie za darmo, darmowe przedszkole dla dzieci ze śniadaniem i obiadem, darmowa służba zdrowia na wysokim poziomie bez kolejek oraz edukacja. Żywność jest bardzo wysokiej jakości - porównywalna do polskiej z czasów PRLu, bez soli drogowej i krzemionki która nie spełnia wymogów jakości jako wypełniacz do produkcji opon. Mięso nie nastrzykiwane, bez glutaminianów, wysoka konsumpcja ryb (dominuje gorbusza, tuńczyk i śledź pacyficzny) oraz owoców morza. Najbardziej imponująca jest produkcja żywności w wieżowcach zapewniająca świeże warzywa przez cały rok bez zajmowania wielkich powierzchni rolnych. Bardzo mocno rozwinięte techniki implantologiczne z zastosowaniem implantów cyrkonowych (tytanowe są tam już przestarzałe) – oczywiscie darmowe jak wszystkie inne świadczenia zdrowotne. Mają swoje fabryki laptopów oparte na własnych technologiach z północnokoreańską, komunistyczną myślą techniczną (nie na sprowadzanych licencjach). Wysokie bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, przejrzyste prawo oraz sprawnie działające sądy. Brak zjawiska bezdomności i ogólne zadbanie i estetyka kraju. Rozwój gospodarczo – społeczny idzie w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Odradza się populacja tygrysa i leoparda amurskiego, powietrze jest czyste, nie płoną wysypiska odpadów. Pozytywne stosunki międzyludzkie, uprzejmość i życzliwość bez agresji, matki nie rzucają noworodkami przez okno. Wolność bez kapitalistycznego zniewolenia. O tym wszystkim Polacy w Polsce mogą tylko pomarzyć. W znaku Korei Północnej oprócz sierpa i młota jest jeszcze pędzel – symbol kultury i sztuki. Oznacza to że system komunistyczny zapewnia ludziom nie tylko wszystkie potrzeby materialne, ale i kulturowe a połnocnokoreański robotnik nie jest prymitywem ograniczającym swoje życie kulturowe do picia pod Biedrą Żubra tudzież Harnasia farbowanego żółcią i doprawianego spirytem tak jak to jest z polskimi robotnikami w kapitalistycznej Polsce. Polskich k rety nów którzy w komentarzach zaraz każą mi jechać do Korei Północnej informuję że spędzam tam na kontraktach około 7 miesięcy w roku a przez resztę mieszkam na Białorusi, gdzie jestem zameldowany. Jeżeli Pan Prezydent Łukaszenka straci władzę, bez chwili zastanowienia zamieszkam w Korei Północnej na stałe. Gdybyście chcieli wyemigrować tam a macie problemy ze zdrowiem to zdecydowanie odradzam Fenian. Dlaczego? Na wizytę u specjalisty i ewentualną operację czeka się tam aż 3 godziny!
odyniec
6 miesięcy temu
Żebyście k rety ni zrozumieli skąd sie biorą bzdury o Korei Północnej, ZSRR i innych krajach komunistycznych to najpierw musicie zrozumieć o co chodzi w komunizmie. Komunizm to społeczna własność środków produkcji. Żeby uspołecznić srodki produkcji należy wywłaszczyć prywatnych właścicieli, którzy na wielowiekowej drodze gwałtów, grabieży i morderstw, na krwi i pocie chłopów i robotników weszli w posiadanie tych środków produkcji i majątków. Stalin był tą osobą pod rządami której udało się wywłaszczyć tych bandytów. Po wywłaszczeniu dzięki społecznej własności środków produkcji ZSRR pod rządami Stalina rozwijał się w tempie 20% w skali roku czego nie osiągnął żaden inny kraj w historii świata. Zachodni właściciele - bandyci patrząc na sukcesy Stalina i ZSRR musieli jakos ludzi odstraszyć od propagowania komunizmu i od Stalina, żeby robotnikom w zachodnich krajach nie przyszła do głowy rewolucja komunistyczna i wywłaszczanie. Stąd bandyci zaczęli wymyślać bajki o setkach pierdyliardów ofiar komunizmu, głodzie na Ukrainie etc. Jak widać po tępych polakach i wielu innych plan odstraszenia tym bandytom się udał. Za Stalina w ZSRR jak i obecnie za Kim Dzong Una w Korei Północnej bandyci gnili i gniją w obozach pracy a uczciwi ludzie cieszyli się i cieszą godnym życiem. Nie było na wolności takich morawieckich, dudów, tusków czy ziobrów a obecnie tego pokroju gangsterzy rządzą krajami kapitalistycznymi i żeby im się dobrze żyło i rządziło muszą jakoś odstraszyć społeczeństwo od Stalina, Kim Dzong Una czy innych komunistów. Stąd codziennie czytacie przeróżne bzdury o Korei Północnej czy Stalinowskim ZSRR.
odyniec
6 miesięcy temu
Propagujmy komunizm! Co to jest komunizm? Komunizm to system w którym środki produkcji - huty, stocznie, kopalnie, surowce, maszyny, energetyka, ziemia, fabryki, wodociągi etc- są własnością całego społeczeństwa i to ty jako najmniejsza cząstka społeczeństwa jesteś właścicielem tego wszystkiego. Produkcja dóbr odbywa się na zasadzie centralnego planowania na potrzeby ludzkie a nie na zasadzie popytu - podaży, zaś wytworzony na skutek pracy ludzkiej dochód idzie do kasy państwowej i wraca do ludzi w postaci różnych dóbr jak mieszkania, przedszkola, edukacja, służba zdrowia etc. Praca ludzka jest wtedy najwyższą wartością poprzez która człowiek buduje i rozwija społeczeństwo w którym żyje a tym samym i siebie. Dzięki Stalinowi taki system mieliśmy w latach 1944-89. Co to jest kapitalizm? System, w którym środki produkcji sa własnością pojedynczych prywaciarzy, produkcja dóbr odbywa się na zasadzie popytu - podazy, dochód wytworzony przez społeczeństwo idzie do kieszeni prywaciarza a praca ludzka jest fr aj erst wem które ludzie muszą uprawiać żeby nie umrzeć z głodu. Czym była transformacja ustrojowa 1989? Samowyróhaniem sie w жопу Polaków, którzy o wywłaszczenie samych siebie walczyli. Dlaczego kapitalizm nie działa? Cena dóbr (towarów lub usług) składa się z 3 części: koszt pracy (pensja), koszt zużycia środków produkcji i wartość dodatkowa (dochód kapitalisty - właściciela środków produkcji). Społeczeństwo wytwarzając dobra dostaje jako wynagrodzenie tylko koszt pracy (pensję) a wraz z całymi dobrami wytwarza wartość dodatkową, która jest od społeczeństwa odbierana przez kapitalistów. Społeczeństwo chcąc kupić te dobra, które wytworzyło musi z pensji pokryć wszystkie składowe ceny (pensję, koszt zużycia środków i wartość dodatkową). Matematycznym i logicznym jest że z pensji się nie pokryje całosci gdyż 1+1+1=3 >1. Dlatego kapitalizm nie działa. Stąd w kapitalizmie wieczny brak pieniędzy, wieczna nędza, głód, choroby, wieczne zadłużenie i wojny, wieczne zniewolenie. Żeby z pensji pokryć wszystkie składowe ceny pasożytnicze organizacje zwane bankami udzielają kredytów (pieniądza z powietrza), który trzeba spłacić wraz z odsetkami i marżami, czyli różnica pomiędzy pensją a całą ceną dóbr jeszcze bardziej się powiększa. To nie wszystko. Dodatkowo państwo żeby funkcjonować musi od pensji społeczeństwa pobierać podatki, z płacenia których zazwyczaj zwolnieni są kapitalisci. Matrix? Nie, to kapitalistyczna rzeczywistość. Ale to nie koniec Matrixu. Do cen dóbr dodawane są inne podatki i parapodatki, które społeczeństwo z pensji pomniejszonej o podatki musi dodakowo pokryć. Najbardziej matrixowym jest podatek VAT (value added tax) czyli podatek od wartości dodatkowej, z której społeczeństwo w trakcie procesu wytwarzania dóbr jest okradane. To jest ni mniej ni więcej tylko tak jakby ktoś was okradł powiedzmy na 1000 zł, wy zgłaszacie to na policję a policja do was: proszę zapłacić 200 zł podatku od tej kradzieży. Tak dokładnie funkcjonuje kapitalizm w każdym kraju. Jedynym rozwiązaniem jest przejęcie przez społeczeństwo środków produkcji od kapitalistów poprzez radykalne wywłaszczenie i dokonać równomiernego rozdziału wytwarzonej w procesie produkcji wartości dodatkowej na całe społeczeństwo. Operacja ta nazywa się komunizmem. Komunizm nie jest utopią. Komunizm działa, komunizm sprawdził się, komunizm wyciągnął z nędzy ponad miliard ludzi, wiele narodów w tym Polaków. Dlatego publicznie nawołuję do propagowania komunizmu i do konfiskaty środków produkcji bogaczom bez żadnych rekompensat. Chcemy wolności, chcemy chleba, chcemy komunizmu. Wielki szacunek Stalinowi i wszystkim bolszewikom za utworzenie pierwszego komunistycznego państwa w historii świata wolnego od absurdow kapitalizmu.
odyniec
6 miesięcy temu
Polskim oficerom zabitym w Katyniu przez Niemców przed rozstrzelaniem ze strachu waliło zg ęby jak koniowi zd upy. Katyń - zbrodnia Niemców. Dowody, zeznania świadków, fakty. Trybunał norymberski prawomocnym wyrokiem z 1 października 1946 uznał Geringa, Keitela, Jodla i innych niemieckich zbrodniarzy winnymi zabicia 11 tyś. polskich oficerów w lesie katyńskim koło Smoleńska we wrześniu 1941. Wyrok nigdy nie został podważony ani anulowany. Jest to zatem fakt oczywisty nie wymagający już dalszych wyjaśnień, ale że jestem komunistą i mam obowiązek w sumieniu nauczać polskich k rety nów to wyjaśnię wszystko. Przekazane przez pijanego Jelcyna Polakom w 1992r dokumenty to nieudolne fałszywki z których śmieje się cały świat. W latach 2008-2010 w akredytowanym laboratorium kryminalistycznym dokonano ekspertyzy dokumentu Berii do Stalina, która wykazała fałszerstwo w 50 miejscach (czcionki, papier, podpisy, rozstępy pomiędzy literami) gdzie w prawie rosyjskim już przy 7 oznakach uznaje się dokument za sfałszowany. Strony 1, 2 i 3 są napisane czcionką która nie widnieje na żadnym innym dokumencie w archiwach ZSRR z lat 40 tych. Człowiek, który opublikował wyniki tej ekspertyzy - Wiktor Iljuchin - został zlikwidowany już w 2011r. wkrótce po publikacji. Ekshumowane wiosną 1943 zwłoki polskich oficerów były w o wiele lepszym stanie niż powinny być po 3 letnim okresie rozkładu (1940 - 43). Dobrze zachowane tkanki mózgowe i mięśniowe i ścięgna wskazywały na około 1,5 roczne przebywanie w ziemi (data mordu II półrocze 1941). Podobna ekspertyza została przeprowadzona odnośnie odzieży. Zapiski w znalezionych przy zwłokach dokumentach były z datami 1941 co dobitnie pokazuje, ze w 1941r. oficerowie jeszcze żyli. Istnieli świadkowie, głównie miejscowi kołchoźnicy, którzy widzieli polskich oficerów żywych w 1941r. wykonujących roboty drogowe pod nadzorem Sowietów. Kucharki na niemieckiej posesji były świadkami rozstrzeliwań jesienią 1941, ich zeznania zostały potwierdzone ponownie w latach 90 tych. Istniał protokół operacyjny Einsatzgruppen z 1941r. do naczelnego dowództwa III Rzeszy o rozstrzelaniu w okolicach Smoleńska dużej ilości Żydów, bolszewików i Polaków. Fragment listu z poczty polowej z 06 października 1941r jednego z obergefreiterów do gefreitera: „…w Katyniu trwa masakra polskich oficerów…” Wacław Pich – jeden z polskich oficerów – został postrzelony przez pijanego Niemca w głowę tak, że rana nie była śmiertelna. Po odzyskaniu przytomności zdołał wydostać się z mogiły i uciec. Złożył zeznania w 1953 i nigdy ich nie odwołał. Podał rysopis głównego kata polskich oficerów – wysoki, rudy Niemiec. Taki sam rysopis podała kucharka z niemieckiej posesji Aleksjejewa, która była niezależnym od Picha świadkiem. Później ustalono tożsamość tego kata i był nim niejaki Arno Düre. Bzdurne zeznania Friedricha Ahrensa (głównodowodzącego rozstrzeliwaniami) w procesach norymberskich, który powiedział, że odkrył groby widząc wilka kopiącego dół na głebokość 1,5m (1 lipca 1946, 168 dzień procesów, vol. 17). Pociski w czaszkach oficerów jak i sznury, którymi były skrępowane ręce oficerów były produkcji niemieckiej. Roman Świątkiewicz – więzień łagru w Workucie i Norylsku – pracował razem z Niemcami, którzy otwarcie opowiadali o żywych polskich oficerach w 1941r. w Katyniu po zdobyciu terenów wokół Smoleńska. W Norylsku spotkał Władysława Żaka – polskiego oficera, którego Rosjanie przenieśli za wcześniejsze przestępstwa z Katynia do łagru w Norylsku w czerwcu 1941. A to heca. Prześlijcie dalej tę prawdę. Upadnie Katyń - upadnie cała polityka III RP. Komuniści to byli dobrzy ludzie, którzy nigdy nikogo nie mordowali. Publicznie nawołuję do propagowania komunizmu!
marx666
6 miesięcy temu
sympatyczny Pan Parówa do wybawienie dla Korei
Polski ład
6 miesięcy temu
Skandal na Ukrainie. Policjant zabawia się z podwładną. Niech tą przypowieść mądry Polak i nie tylko Polak kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi. Martwić się o własne i mieć wojnę w. Niech sobie sami radzą. Porządke sobie wprowadza
UZMYSŁ⚫WIENIE...
6 miesięcy temu
Kontynuował dzieło ojca o obronie atomowej kraju, a Polska do dziś i to bez sankcji nawet węgla nie ma. Armatohalbicami Krab strzelającymi na oślep mamy się bronić.
Wujo Ho
6 miesięcy temu
No i co mnie to obchodzi?Grubas też tak skończy.
Ruśiek
6 miesięcy temu
Władimir juz nie zyje ponad miesiac, teraz to jakis bocik sobowtorek siedzi, tej wojny juz sie nie da przerwac, trzeba ich rozwalic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić