aktualizacja 

Tak nie zapina się kasku. Nagranie wideo ze Sztumu

110

Na ulicy Henryka Sienkiewicza w Sztumie (woj. pomorskie) doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania motocykl zderzył się ze skuterem. Zdarzenie zostało nagrane, a wideo trafiło do sieci.

Tak nie zapina się kasku. Nagranie wideo ze Sztumu
Skuter zderzył się z motocyklem (YouTube, STOP CHAM)

Kanał STOP CHAM po raz kolejny opublikował materiał, który daje do myślenia. Tym razem jeden z kierowców jadących przez Sztum zarejestrował niebezpiecznie wyglądającą sytuację z jednośladami w roli głównej. Wideo zostało zamieszczone na YouTube.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca, jednak dopiero teraz wideo trafiło do sieci. Nagrywający poruszał się ulicą Henryka Sienkiewicza w Sztumie, gdy nagle jadący przed nim skuter chciał wykonać skręt w lewo. Pozornie prosty manewr został jednak nieoczekiwanie przerwany przez kierującego innym jednośladem.

Podczas skrętu inny motocyklista chciał wyprzedzić skuter. Mężczyzna nie zauważył, że ten zagrodzi mu drogę i wjechał w niego z impetem. Na szczęście kierujący jednośladem zaczął hamować, dzięki czemu częściowo wytracił prędkość, przez co siła uderzenia nie była tak ogromna. Poruszający się skuterem nie był jednak odpowiednio ubrany, na co zwrócili uwagę internauci. Poszkodowany spadł na asfalt w krótkich spodenkach oraz koszulce. Niestety z głowy spadł mu również niezapięty prawidłowo kask.

Internauci są zgodni

W komentarzach internauci podjęli dyskusję na temat zdarzenia. Komentujący wymienili się spostrzeżeniami dot. winowajcy. Jeden z nich zwrócił uwagę, że jadący skuterem powinien rozpocząć manewr skrętu bliżej przerywanej linii, a nie na środku swojego pasa. Warto zauważyć również, że kierujący skuterem wyłączył kierunkowskaz w trakcie wykonywania skrętu.

Dlatego właśnie jest ważne dojeżdżanie do osi jezdni podczas skręcania w lewo - zauważył internauta.
Pan na skuterze miał PROFESJONALNIE zapięty kask - zwrócił uwagę komentujący.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić