Tak potraktowali kobietę. Nagranie z Rosji obiegło świat

Na terenie całej Rosji trwają protesty przeciwko agresji na Ukrainę. W trakcie tych wydarzeń dochodzi do zatrzymań przez służby porządkowe. Nierzadko przybierają one niedopuszczalną formę – do szczególnie brutalnej napaści doszło w Jekaterynburgu.

Tak potraktowali kobietę. Nagranie z Rosji obiegło świat
Zatrzymanie z brutalnego zatrzymania jednej z uczestniczek demonstracji lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe (Twitter)

Materiał z głośnego zatrzymania w Jekaterynburgu w środkowym Uralu opublikował na Twitterze Dymitr Kolezew. Niezależny rosyjski dziennikarz podkreślił w jednym z komentarzy, że wśród osób przewiezionych na komisariaty – tylko wczoraj w całym kraju były to minimum 724 osoby – jest bardzo dużo kobiet.

Z jakiegoś powodu dziś w Jekaterynburgu zatrzymano szczególnie wiele kobiet. Dziennikarze twierdzą, że policjanci – jak wynika z ich rozmów – zostali do tego zobligowani przez przełożonych – wyjaśnił Dymitr Kolezew na Twitterze.

Protesty w Rosji. Brutalne zatrzymanie w Jekaterynburgu

Do głośnego zatrzymania kobiety doszło w środę 2 marca w Jekaterynburgu. Uczestnicy demonstracji zgromadzili się na miejscowym placu, a następnie ruszyli przez centrum miasta. Według ustaleń portalu ItsMyCity było ich około setki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na początku protestu uczestnicy mieli skandować hasło "Nie dla wojny". Służby porządkowe nie od razu przystąpiły do zatrzymań. Początkowo funkcjonariusze kilkakrotnie apelowali do protestujących, aby nie brali udziału w "nielegalnym" zgromadzeniu i dali im dwie minuty na rozejście się.

Uczestnicy demonstracji nie posłuchali apeli i nadal skandowali antywojenne hasło. Wtedy zaczęły się zatrzymania – w tym młodej kobiety, której wykręcano ręce, a w pewnym momencie nawet powalono na ziemię. Wielu przeciwników agresji Rosji na Ukrainę próbowało uciekać przed funkcjonariuszami służb, jednak w wielu przypadkach ich wysiłki okazały się nieskuteczne.

Zobacz także: Zobacz też: Groźby Putina bez pokrycia? "Nikt wokół tego nie wykonuje"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić