Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Tak przeszli z Polski do Niemiec. Burmistrz oburzony. Natychmiastowa reakcja

W serwisie TikTok ukazało się nagranie z kilkoma migrantami, którzy przekraczają granicę polsko-niemiecką w Pieńsku (pow. zgorzelecki). - Od rana docierają do mnie Państwa słowa oburzenia - napisał burmistrz Janusz Pawul. Podjął natychmiastowe działania.

Tak przeszli z Polski do Niemiec. Burmistrz oburzony. Natychmiastowa reakcja
Migranci na granicy polsko-niemieckiej. Burmistrz oburzony (TIK TOK, niamarullahafg)

Pieńsk znajduje się tuz przy granicy z Niemcami. Położone na północ od Zgorzelca miasteczko jest połączone z miejscowością Deschka po stronie niemieckiej kładką dla pieszych i rowerzystów. Mający 90 metrów długości most okazuje się także drogą dla migrantów, których zwożą przemytnicy.

W serwisie TikTok ukazało się nagranie, przedstawiające kilku obcokrajowców o bliskowschodnich rysach twarzy. Najpierw kolejno się przedstawiają, następnie wychodzą z samochodu i udają się w kierunku wyżej wspomnianej kładki. Trzej przybysze to nielegalni migranci, którym udało się dotrzeć do granicy z Niemcami i ją pokonać. Nie wiadomo, z jakiego dnia pochodzi to nagranie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prześwietlili ciężarówkę z płatkami. Kierowca z Ukrainy zatrzymany na granicy

Nagranie z migrantami. Burmistrz oburzony

Film dotarł do burmistrza Pieńska. Janusz Pawul odniósł się do sytuacji w mediach społecznościowych.

Mnie, podobnie jak Państwa, zaniepokoił i oburzył film krążący od kilkunastu godzin w internecie, na którym ktoś posługujący się tiktokowym nickiem "niamarullahafg", uwiecznił moment przekraczania granicy przez kładkę pieszo-rowerową w Pieńsku przez kilku mężczyzn - napisał Pawul.

Jak dodał, od rana docierały do niego głosy oburzenia, że "że ktoś wykorzystuje kładkę pieszo-rowerową do przerzucania emigrantów przez granicę i zupełnie się z tym nie kryje". "Dzielą się Państwo ze mną także obawami o swoje bezpieczeństwo, jako że teren przy naszym moście przez Nysę jest częstym celem spacerów m.in. kobiet i matek z małymi dziećmi..." - stwierdził.

Mając to na uwadze, zwróciłem się dziś do komendantury Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu o skierowanie w rejon Pieńska i naszej kładki wzmożonych patroli. Od mjr. Marcina Bartosińskiego usłyszałem, że tak właśnie będzie - dodał Pawul.

Zaapelował także do mieszkańców, by zgłaszali Straży Granicznej, jeśli w okolicy będą się kręcić podejrzane osoby. Przesłaliśmy pytania do Straży Granicznej w sprawie migrantów z Pieńska. Czekamy na odpowiedź.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić