Ostatni posiłek Rosjan. Tak skończyła się kolacja

W okupowanym Chersoniu Rosjanie zostali ostrzelani z karabinów podczas kolacji. O ataku poinformowała Grupa Operacyjna "Południe" Sił Zbrojnych Ukrainy. W wyniku akcji dwóch żołnierzy zginęło, a trzeci trafił do szpitala na okupowanym Krymie. Ukraińcy skomentowali to w ostrych słowach.

Ostatni posiłek Rosjan. Tak skończyła się kolacja
Okupanci czekali na zamówienie w restauracji, ale zostali zaatakowani z karabinów (Facebook)

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w okupowanym przez Rosję Chersoniu. W jednej z restauracji na głównej ulicy miasta funkcjonariusze jednostki operacyjnej wojsk rosyjskich zamówili dania z grilla.

Chcieli zjeść kolację, zginęli na miejscu

Jak opisuje Grupa Operacyjna "Południe" Sił Zbrojnych Ukrainy, okupanci nie zostali miło powitani przez mieszkańców. Zaatakowano ich z karabinów maszynowych. Sprawcy pozostają nieznani.

W wyniku ataku dwóch rosyjskich żołnierzy zginęło, a jeden został poważnie ranny. Trafił do szpitala na okupowanym Krymie. Zdaniem Ukraińców, Rosjanie zostali zaatakowani ze względu na ich "zbrodniczą przeszłość oraz liczne przypadki kradzieży".

"Rachunek w postaci pocisków"

Post opisujący zdarzenie niesie się w sieci. To, co się wydarzyło w Chersoniu, opisywane jest za pomocą fraz królujących w świecie gastronomii. - Rosjanie otrzymali rachunek w postaci pocisków z karabinu - czytamy w poście.

Dwóch okupantów otrzymało rachunek na 200 (określenie w stosunku do transportu ciała zabitego żołnierza - przyp. red.), a jeden na 300 (transport rannego żołnierza - przyp. red.) - czytamy w poście.

W ubiegłym tygodniu wiceminister obrony Hanna Malar poinformowała, że Rosjanie ściągają rodziny wojskowych do okupowanych miejscowości w Ukrainie, m.in. w Chersoniu. Przyjezdni zajmują mieszkania osób, które "uciekły, by ratować swoje życie".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ukraińcy chwalą broń z NATO. Pokazali ją w akcji w Donbasie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić