Tak ubrała się do szkoły. Uczennica została odesłana do domu

628

17-letnia uczennica została odesłana do domu po tym, jak jej strój "sprawił, że nauczyciel poczuł się niezręcznie". Decyzja szkoły wprawiła ojca nastolatki w osłupienie, ponieważ w jego opinii ubranie córki było "niezwykle skromne".

Tak ubrała się do szkoły. Uczennica została odesłana do domu
17-letnia Karis została odesłana do domu po tym, jak jej strój "sprawił, że nauczyciel poczuł się niezręcznie". (Facebook)

Christopher Wilson opublikował w mediach społecznościowych post, w którym opisuje jak potraktowano jego córkę w szkole. 17-letnia Karis wróciła do domu ze łzami w oczach, po tym jak nauczycielka uznała, że jej strój jest nieodpowiedni i przypomina bielizną. Z tą opinią nie zgadza się ojciec nastolatki.

Karis jest uczennicą kanadyjskiego liceum NorKam Secondary School w Kolumbii Brytyjskiej. Kilka dni temu ubrała się do szkoły w biały golf z długim rękawem, na który założyła czarną sukienkę do kolan z koronkowymi wykończeniami.

Uczennica została odesłana do domu za nieodpowiedni strój

Uczennica usłyszała w szkole, że jej strój "sprawił, że nauczyciel poczuł się niezręcznie", po czym odesłano ją do domu. Ojciec licealistki jest oburzony całą sytuacją, gdyż podkreśla, że strój córki był "wyjątkowo skromny".

Dzisiaj moja córka została odesłana do domu za noszenie ubrania, które sprawiało, że jej nauczyciele "czuli się niezręcznie". Córka została wytypowana na środek klasy, po czym usłyszała, że musi opuścić zajęcia. Do domu wróciła ze łzami w oczach - napisał na Facebooku zażenowany sytuacją Christopher Wilson.

Ojciec Karis powiedział, że rozmawiał z dyrektorem i wicedyrektorem szkoły, którzy wyjaśnili, że szkolny kodeks ubioru uniemożliwia uczniom noszenia czegokolwiek, co "odwraca uwagę od uczenia się". Po tym jak Wilson złożył skargę, dyrektor miał powiedzieć mu także, że nauczyciel, który odesłał Karis do domu, był "trochę staroświecki".

Jestem sfrustrowany, jestem zraniony. Jestem rozczarowany systemem - wyznaje ojciec.
To jest sukienka z bawełny, nie jest prześwitująca, sięga do kolan, a pod spodem ma golf. Nie nosiła tego w sposób seksualny, nie nosiła go, żeby zwrócić na siebie uwagę. Zazwyczaj nosi spodnie dresowe i bluzę - mówi ojciec 17-latki w rozmowie z "Daily Star".

Post Wilsona udostępniono w mediach społecznościowych ponad tysiąc razy. Internauci z całego świata przekazali Karis słowa wsparcia, jednocześnie krytykowali decyzję szkoły. Ojciec nastolatki powiedział, że Karis od czasu incydentu nie wróciła do szkoły.

Zobacz także: Warnke o Przetakiewicz: "Skóra, złoto i majtki. Ciekawe, co by było, jakbym przyszła tak ubrana"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić