Niedzielny wieczór. Zobacz, co wydarzyło się nad Europą chwilę przed 22

166

Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii w niedzielę wieczorem było świadkami niezwykłego zjawiska na niebie. Oślepiająca kula ognia, która prawdopodobnie była spadającym meteorytem, została uchwycona m.in przez kamery domofonu.

Niedzielny wieczór. Zobacz, co wydarzyło się nad Europą chwilę przed 22
W niedzielny wieczór spadający meteor stał się jednym z najpopularniejszych tematów na brytyjskim Twitterze. (Twitter.com)

W niedzielny wieczór spadający meteoryt stał się jednym z najpopularniejszych tematów na brytyjskim Twitterze. Mieszkańcy Wysp zauważyli na niebie oślepiającą kulę ognia i smugę dymu. Słychać było także głośny huk. Nie wiadomo jeszcze czym dokładnie była spadająca ognista kula, jednak większość z obserwatorów zapewnia, że był to meteoryt. W mediach społecznościowych udostępniono wiele zdjęć i filmów ze zdumiewających obserwacji.

Niezwykły widok zaobserwować można było niemal w całej Wielkiej Brytanii na krótko przed godz. 22:00. Zazwyczaj meteoryty przemieszczają się w przestrzeni kosmicznej z prędkością dziesiątek tysięcy kilometrów na godzinę, ale kiedy wchodzą w atmosferę ziemską wypalają się tworząc intensywny blask.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Brytyjska Sieć Obserwatorów Meteorów (UKMON) otrzymała już ponad 120 zgłoszeń o niezwykłej płonącej kuli.

Wygląda na to, że wiele osób w Wielkiej Brytanii i Irlandii widziało #fireball (ognistą kulę) #meteor o godzinie 21:55. Wciąż napływają zgłoszenia, jak dotąd otrzymaliśmy ich 120, a ta liczba wciąż rośnie. Z dwóch filmów, które widzieliśmy wynika, że był to wolno poruszający się meteor z wyraźnie widoczną fragmentacją - czytamy na profilu Brytyjskiej Sieci Obserwatorów Meteorów.

Pod hashtagiem #meteor Brytyjczycy zamieścili takie komentarze:

Właśnie zobaczyłem #meteor, który płonął na niebie zachodniego Londynu. Oszałamiające - napisał Shane Mann na Twitterze.
Właśnie zobaczyłem niesamowity meteor lub spadającą gwiazdę lub coś takiego nad Londynem - napisała Alice Wagstaffe, producent Channel 4 News.
Przysięgam, że właśnie zobaczyłem super jasny meteor nad północnym Londynem - pisze inny użytkownik Twittera.
Zobacz także: Tęczowy meteoryt w Kostaryce. Aguas Zarcas zawiera informacje o powstaniu życia na Ziemi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić