aktualizacja 

Tak wygląda paranoja Putina. Sceny z lotniska mówią same za siebie

Na płycie lotniska w Uzbekistanie doszło do osobliwych scen. Władimir Putin po wylądowaniu samolotem był tam witany przez przedstawicieli władz państwowych. Kamery zarejestrowały moment, w którym widać, że prezydent Federacji Rosyjskiej za wszelką cenę unika kontaktu fizycznego z innymi. Nie przyjął nawet kwiatów.

Tak wygląda paranoja Putina. Sceny z lotniska mówią same za siebie
Zachowanie Putina zostało szeroko skomentowane (Twitter)

Od momentu rozpoczęcia inwazji w Ukrainie Władimir Putin stał się jeszcze bardziej ostrożny niż wcześniej. 69-latek ma obawiać się zarówno zamachu na jego życie, jak i zarażenia się chorobą zakaźną poprzez kontakt fizyczny z inną osobą. Ewentualne wystąpienia prezydenta Federacji Rosyjskiej odbywają się zawsze pod czujnym okiem licznej ochrony. Nie brakuje również podejrzeń, że polityk zakłada kamizelkę kuloodporną.

Regularnie dochodzi do sytuacji, które są dowodem na słuszność tezy dot. obaw Putina. Tak było m.in. w Kaliningradzie, gdzie prezydent Rosji eskortowany przez kolumnę samochodów wysiadł na środku drogi, aby z odległości kilkunastu metrów wymienić kilka słów z Rosjanami. "Spotkanie" trwało około 10 sekund, po czym sznur aut odjechał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Paranoja Putina najwidoczniej pogłębia się z miesiąca na miesiąc. Sieć obiegło właśnie nagranie wideo z Uzbekistanu. Samolot z prezydentem Federacji Rosyjskiej na pokładzie wylądował na lotnisku w Samarkandzie. Polityk był tam witany przez przedstawicieli władz państwowych. Pomimo oficjalnego charakteru małej uroczystości 69-latek stał w kilkumetrowym odstępie. Ponadto zrezygnował z przywitania się poprzez podanie ręki oraz nie przyjął kwiatów. Po kilkunastu sekundach udał się do opancerzonej limuzyny.

Zachowuje dystans i nie podaje ręki. Czy to dlatego, że boi się chorób? - dywaguje dziennikarka Hanna Liubakova.
Boi się wszystkiego! Nie podaje ręki, nie przyjmuje powitalnego bukietu kwiatów. Tchórz - pisze z kolei użytkownik Twittera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wizyta Putina w Uzbekistanie nie jest przypadkowa. Prezydent Federacji Rosyjskiej weźmie udział w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) i spotka się m.in. z Xi Jinpingiem.

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić