BOB| 

Tak wyglądał pogrzeb Kamila Durczoka. Można wzruszyć się do łez

92

Prochy Kamila Durczoka trafiły do grobu rodzinnego, w którym wcześniej pochowano jego ojca. Na pogrzeb przyszło wiele osób, ale przeważnie byli to bliscy dziennikarza.

Tak wyglądał pogrzeb Kamila Durczoka. Można wzruszyć się do łez
Kamil Durczok pochowany (akpa)

Do dzisiaj trudno pogodzić się z informacją o śmierci Kamila Durczoka. Dziennikarz marł niespodziewanie we wtorek 16 listopada. Trafił do szpitala z powodu przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia, ale lekarzom nie udało się go uratować.

Pogrzeb Kamila Durczoka

Pochodzący z Katowic dziennikarz został pochowany trzy dni później. W piątek 19 listopada odbyła się ceremonia pogrzebowa. Mszę żałobną zorganizowano w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie.

Rodzina dzień wcześniej zapowiadała, że pogrzeb będzie tylko dla bliskich i przyjaciół. Przyszło jednak sporo osób, o czym informuje "Super Express". Przeważnie byli to członkowie rodziny i przyjaciele.

Podczas pogrzebu na organach zagrał Józef Skrzek. Była także orkiestra górnicza. Durczoka pochowano w grobie rodzinnym, w którym leży już jego ojciec. Wcześniej ciało dziennikarza zostało skremowane.

53-latek w ostatnich latach był na poważnym zakręcie zawodowym. Wcześniej jednak był uważany za jednego z najlepszych dziennikarzy w kraju. Jego kariera nabrała tempa, gdy trafił do TVP. Potem został redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów" w TVN.

Zobacz także: O śmierci Kamila Durczoka dowiedział się na antenie. "Jestem wstrząśnięty"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić