Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Tak wyglądała przed narodzinami Jezusa? Zrekonstruowali twarz Maryi

191
Podziel się:

Átila Soares da Costa Filho stworzył projekt przedstawiający w przybliżeniu twarz Maryi. Uczynił to, opierając się na badaniach mężczyzny z Całunu Turyńskiego. Wykorzystał też możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja.

Tak wyglądała przed narodzinami Jezusa? Zrekonstruowali twarz Maryi
Twarz Maryi została zrekonstruowana z pomocą AI (Twitter.com)

Átila Soares da Costa Filho bardzo skrupulatnie podszedł do wykonania portretu przedstawiającego w przybliżeniu twarz Maryi. Oparł się na twarzy z Całunu Turyńskiego, a także przeprowadził wiele eksperymentów przy użyciu sztucznej inteligencji i zaawansowanej technologii konwolucyjnych sieci neuronowych do zmiany płci.

Następnie użyłem innych programów, aby wprowadzić pewne korekty twarzy. Na koniec dokonałem ręcznych artystycznych poprawek, by trafniej podkreślić etniczną i antropologiczną fizjonomię kobiety z Palestyny sprzed 2000 lat. Oczywiście nie podważałem tego, co sztuczna inteligencja zdołała uchwycić. Tak zdołałem odtworzyć wizerunek nastoletniej Maryi - powiedział artysta w rozmowie z aleteia.org.

Na koniec zajął się teologicznymi studiami dotyczącymi niepokalanego poczęcia Maryi. Poszukiwał w nich teoretycznego wsparcia dla rezultatów swoich prac.

Czyli jeśli wierzymy, że ciało Bożego Syna było owinięte w materię Całunu, wówczas z bardzo wysokim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że twarz Jego Matki, na różnych etapach Jej życia, była taką, jaką ją przedstawiam - zaznaczył.

Czy tak wyglądała twarz Maryi?

TVP Info podkreśla, że rezultaty badań zaakceptował najważniejszy na świecie syndonolog, badacz i autor wielu ważnych wykładów Barrie M. Schwortz.

Moja Maryja wygląda na 25-30 lat. Ma silne, ale i wzniosłe oblicze kobiety w dramatyczny sposób związanej z misją i ofiarą Zbawiciela… Jej Syna. Z drugiej strony postanowiłem przygotować wersję nastoletniej twarzy Matki Jezusa. Tym razem chciałem, aby była uśmiechnięta - zaznaczył z kolei Átila Soares da Costa Filho.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(191)
Pipi
3 tyg. temu
Jeżeli naprawdę tak wyglądała.....to powiem PĘKNA
Nikita
5 miesięcy temu
Jestem zażenowana poziomem niektórych komentarzy.
ada
12 miesięcy temu
No piękna trzeba przyznać
Bella
12 miesięcy temu
Kościół często wygłasza dogmaty mające niewiele wspólnego z naukami Jezusa, bo ich zwyczajnie hierarchowie NIE ROZUMIEJĄ. A jedyną prawdą czym jest człowiek, życie i świat ukazują nauki Jezusa, reszta to błędne próby zrozumienia tych nauk, wiara w moc symboli, gipsowe figury, kadzidła i ceremonie, stąd zagubienie i bełkot księży zaprzeczającym swoim postępowaniem prawdom tej nauki. PRAWDZIWE ZROZUMIENIE NAUK JEZUSA CZY BUDDY (nie mylić z jałowym czytaniem i klepaniem pacierzy), AUTOMATYCZNIE PRZENOSI SIĘ NA CODZIENNE LUDZKIE ZACHOWANIE, GDYŻ DAJE PONDPRZECIĘTNĄ ŚWIADOMOŚĆ SENSU ISTNIENIA. Taki oczłowiek widzi i wie to, na co inni pozostają ślepi. Taka osoba ŚWIADCZY SWOIM ŻYCIEM TĄ NAUKĘ, jest jednością z tym co myśli, mówi i robi.
Bool-dog
12 miesięcy temu
W różnych ewangeliach jest to różnie opisane, ale Adama i Ewę oraz Jezusa różni ok 30 pokoleń, to daje ok przedział czasowy 600 lat. tyle wg. Biblii minęło od stworzenia człowieka, do czasów Jezusa, a doskonale wiemy, że były to w rzeczywistości miliony lat. Jakoś nikt z katolików się nad tego typu nieścisłościami nie pochyla, a jest ich całe mnóstwo, wystarczy czytać biblię z zrozumieniem, a nie tylko księdza słuchać
mario
12 miesięcy temu
Ja nie uznaję Waszego, szanowni Katolicy "bluźnienia", abym bluźnił musiałbym wierzyć w Wasze opowieści dziwnej treści, a ja w nie nie wierzę. Mogę splunąć na wasze symbole, nie po to aby was obrażać, ale po to, aby pokazać, że żaden piorun mnie nie trafi i żadna kara na mnie, nie spadnie. Jedyne co mnie spotka, to życzenie śmierci wychodzące wprost z Waszych katolickich żelaznych serduszek.
Bool-dog
12 miesięcy temu
Jak sami wierzący nie potrafią wyjaśnić nieścisłości, nielogiczności i rozbieżności w głoszonych dogmatach i naukach kościoła, to co ja na to poradzę. Wasz bóg występuje w trójcy świętej: bóg ojciec, syn boży i duch święty. Czyli Jezus jest sam swoim ojcem i synem, jednocześnie z duchem świętym zapłodnili Maryję, aby potem dać jej się wychować i jednocześnie sterować jej życiem, bo przecież wszystko niby przebiega zgodnie z boskim planem. Ujjj z tym, że nijak ma się to do wolnej woli, jaką podobno mamy.
do komentując...
12 miesięcy temu
Przestańcie bluźnić, zniesławiać, obrażać Najświętszą Maryję Zawsze Dziewicę, Matkę Zbawiciela waszego. Przestańcie drwić i bluźnić z Trójcy Świętej.
wolna wola
12 miesięcy temu
dlaczego karmicie nas fikcja bo to wasz swiat
Aaaaaaaaaaaaa...
12 miesięcy temu
Na mis Polonię się nadaje ale na zdjęciu jest chyba nie pełno letnia gwarancja niewiadomo co na to dziadek Józek czy pozwoli 😆😆😆😆😆
bogowiezmiłuj...
12 miesięcy temu
Na koniec zajął się teologicznymi studiami dotyczącymi niepokalanego poczęcia Maryi. I znowu pismak nie doczytał do końca .. albo translator źle potłumaczył ;) Kiedy dotrze do łbów, że niepokalane poczęcie dotyczy poczęcia Marii bez grzechu pierworodnego, a nie sposobu przyjścia, poczęcia Jezusa??
12337
12 miesięcy temu
A jak po jego narodzinach ?
Zxcvb
12 miesięcy temu
Ludzie, kto wypisuje te katolskie farmazony ? To teraz pokażcie twarz boga, rekonstruując ją również z tego samego całunu turyńskiego, skoro już Marię pokazaliście jako matkę, to teraz czas na ojca
Mniej niż 0
12 miesięcy temu
Barbara K z Sielca to nie umie nic. Dosłownie nic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić