aktualizacja 

Taka lekcja odbyła się w Rosji. Cel był jeden

Uczniowie technikum w Rosji zmuszeni są do kopania okopów. Szkoła tłumaczy, że to w ramach szerzenia "podstawowej wiedzy z zakresu obronności".

Taka lekcja odbyła się w Rosji. Cel był jeden
Uczniowie w Rosji kopali okopy (Twitter)

Od początku wojny w Ukrainie propaganda płynąca z Kremla nie ma granic. Według proputinowskich mediów relacje z Buczy czy Irpienia mają być ukraińską "inscenizacją" i "prowokacją". Rosyjskie społeczeństwo karmione jest mitami o szlachetności armii, która niesie tylko pokój i sprawiedliwość. Telewidzowie w Rosji nie zobaczą koszmarnych świadectw zbrodni.

O bohaterskiej postawie rosyjskich żołnierzy mówi się także w szkołach. W jednej z rosyjskich placówek odbyło się nawet specjalne szkolenie.

Jak czytamy na stronie szkoły w serwisie społecznościowym VK, od 11 do 16 kwietnia odbyły się obozy szkoleniowe mające na celu przekazanie uczniom "podstawowej wiedzy z zakresu obronności oraz ich przeszkolenie w podstawach służby wojskowej".

Uczniowie kopali okopy

Wszystkie zadanie mają na celu przygotowanie młodych Rosjan do służby w armii. Obecny stan liczebny rosyjskiej armii jest duży, ale diabeł tkwi w szczegółach. Żołnierze nie są odpowiednio przeszkoleni, mają niskie morale, a czołgi pamiętają jeszcze czasy ZSSR.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Co czeka armię rosyjską? Sikorski o przyszłości Putina po sankcjach
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić