aktualizacja 

Poziom dzieci z Ukrainy. Nauczyciele nie mają wątpliwości

Francuscy nauczyciele nie mają żadnych wątpliwości. Zgodnie podkreślają, że poziom matematyki dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy jest wyższy niż w przypadku uczniów francuskich.

Poziom dzieci z Ukrainy. Nauczyciele nie mają wątpliwości
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Robert Daly)

Do francuskich szkół zaczęły uczęszczać dzieci z Ukrainy. Nauczyciele są pod wrażeniem ich umiejętności. Przede wszystkim w zakresie matematyki.

Pedagodzy zaznaczają, że ukraińscy uczniowie są aż "o rok do przodu" w porównaniu z francuskim programem nauczania matematyki.

Istnieje u nich niepodważalne mistrzostwo operacyjne, automatyzmy, których nie mają francuscy uczniowie - powiedział nauczyciel matematyki w Tuluzie, a zarazem kierownik pionu matematyki związku zawodowego Snes-FSU Pierre Priouret, cytowany przez stację BFM TV.

To jednak nie wszystko. Nauczyciele zwracają uwagę również na to, że ukraińscy uczniowie są lepiej przygotowani do nauki w szkole. Oceniają, że zachowują się poprawniej niż uczniowie z innych krajów, którzy uczęszczają do francuskich szkół.

Francja. Wyraźna bariera dla Ukraińców

Nauczyciele podkreślają, że wyraźną barierą dla Ukraińców jest język francuski. Jednocześnie tłumaczą, że ukraińscy uczniowie lepiej władają językami obcymi niż ich przeciętni rówieśnicy, którzy już wcześniej uczęszczali do francuskich placówek.

24 lutego 2022 roku rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Od tego dnia francuskie szkoły przyjęły około 10 tys. dzieci ukraińskich. Najwięcej trafiło do szkół w Nicei, Wersalu, Normandii czy Creteil.

Zobacz także: Duda czy Morawiecki? Sikorski ocenia polskich polityków w obliczu wojny
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić